Czy zdarzyło Ci się kiedyś zakupić część samochodową firmy - nazwijmy ją przykładowo - “X”, ponieważ otrzymała rekomendację Twojego mechanika, ma dobre opinie na forum czy po prostu stosujesz produkty “X” od lat i nigdy Cię nie zawiodły, a w środku opakowania znajdowała się część firmy “Y”? Dlaczego doszło do takiej sytuacji, czy doszło do oszustwa?
Sprzęgło ma za zadanie pomagać przekazywać moc na koła. Podobnie jak inne elementy mechaniczne w ciągu wielu lat konstrukcja jego była udoskonalana, dzięki czemu teraz możemy spokojnie i komfortowo podróżować. Potencjalna naprawa sprzęgła niestety może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych - jak zatem należy używać sprzęgła by przedłużyć jego żywotność?
W okresie zimowym częste opady deszczu, śniegu czy zalegające na drodze błoto utrudniają Nam jazdę, krótsze dni również tego nie poprawiają. Oczyszczona przednia szyba to nie tylko lepsza widoczność, ale również i poprawia bezpieczeństwo. Jak zatem prawidłowo dobrać do Naszego samochodu wycieraczki i jaki rodzaj wybrać?
Nagar jest zjawiskiem niepożądanym w silniku, z którym bardzo ciężko jest walczyć. Im bardziej wnętrze jednostki napędowej jest czyste, tym jej kultura pracy jest dużo lepsza. Jakie są przyczyny powstawania nagaru w silniku i w jaki sposób minimalizować to zjawisko?
Czy istnieje jakiś uniwersalny środek czyszczący, który może służyć praktycznie do czyszczenia wszystkiego? Okazuje się, że tak - jest nim tak zwany środek APC. W jakich sytuacjach warto z niego skorzystać?
Wraz z dołączeniem Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku wprowadzona została dyrektywa GVO mająca na celu klasyfikację części zamiennych do samochodów. Dzięki tej dyrektywie jesteśmy w stanie się dowiedzieć, czy część jest zamiennikiem, czy oryginalną częścią zamienną. Na jaką część warto postawić, jeżeli przydarzy się Wam usterka?
Pojawiające się w paliwie opiłki metalu mogą zwiastować poważne problemy, które mogą się przerodzić w niemałe koszta. Ten problem bardzo często pojawia się w silnikach wysokoprężnych, z czego może wynikać ten problem i z czym musimy się liczyć?
Przepływomierz służy do pomiaru ilości powietrza przedostającej się do silnika. Jest on niezbędny, do ustalenia mieszanki powietrzno-paliwowej w silniku. Oprócz szeregu korzyści, lecz w przypadku uszkodzenia może objawiać się na różne sposoby. Czym dokładnie jest przepływomierz i czym mogą się charakteryzować objawy uszkodzenia przepływomierza?
Bardzo często spotykanym nawykiem jest trzymanie ręki na lewarku zmiany biegów. A czy wiecie, że ten nawyk może prowadzić do uszkodzeń elementów skrzyni biegów? Co może Nam jeszcze grozić, gdy będziemy trzymać rękę na drążku zmiany biegów?
Automatyczne skrzynie biegów coraz częściej pojawiają się w samochodach osobowych. Kiedyś kojarzone z bardzo długimi zmianami biegów, obecnie są szybsze niż ruch wykonany przez człowieka. Ten rodzaj skrzyń biegów zapewnia nie tylko większą wygodę, ale w niektórych modelach i lepsze osiągi. Jak więc należy użytkować automatyczną skrzynię biegów by nie doszło do opłakanych w skutkach napraw?
Rozwiązanie kojarzące się głównie za wielką wodą - w Stanach Zjednoczonych. Od lat konstruktorzy silników szukają rozwiązań na podniesienie mocy, obniżenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji spalin z jednostek. Jednym z tych rozwiązań, był silnik o półkulistych komorach spalania, określonego później skrótowo HEMI. Czym charakteryzuje się ten rodzaj silnika i jakie usterki mogą się w nim przydarzyć?
W trakcie użytkowania samochodu zdarzy się, że z samochodu poprzedzającego wydobywają się nieprzyjemne zapachy, które później wpadają do wnętrza. Ale czy na pewno tylko wtedy może się dostać zapach spalin przez nawiewy do wnętrza? Otóż nie tylko. Najczęściej jest to spowodowane usterką w Naszym samochodzie, który należy zlokalizować i wyeliminować. Czym może się charakteryzować niesprawny układ recyrkulacji spalin w samochodzie i czy mamy się czego obawiać?
W dobie dzisiaj produkowanych samochodów ciężko jest znaleźć jednostki napędowe, które nie posiadają turbosprężarek. Oprócz wyraźnego zwiększenia efektywności pracy silnika, część silnika charakteryzuje się niewielką żywotnością. Czy olej silnikowy, którym napędzana jest turbosprężarka ma wpływ na jej żywotność?
System zmiennych faz rozrządu został zaprojektowany po to, by uzyskać lepsze parametry spalania przy jednoczesnym polepszeniu dynamiki. Pierwszy system, który odniósł światowy sukces to zaprojektowany w 1989 roku przez markę Honda dobrze znany VTEC. Jak wspomniany system zmiennych faz pracuje, i czy posiada on jakieś wady?
Filtr powietrza jest jednym z ważniejszych elementów układu dolotowego. Część kosztująca od kilkudziesięciu złotych często nawet jest pomijana w trakcie okresowych wymian oleju, co z jednej strony jest wygodne, ale z drugiej może się przyczynić do problemów z silnikiem. Jak ważny jest to element i czy warto go częściej wymieniać?
Motostacja sp z o.o.
ul. Longinusa Podbipięty 29
31-980 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Poprzedni właściel, Motostacja s.c. NIP: 6751442339
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2020 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.