Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Mercedes-Benz wzywa do serwisu GLK - model fałszuje wyniki emisji spalin

10 Jul 2019, Akcje serwisowe
Mercedes-Benz wzywa do serwisów swoje modele GLK, w których zostało wykryte nielegalne oprogramowanie fałszujące wyniki testów emisji spalin. Producent ze Stuttgartu jest już kolejnym przyłapanym producentem u którego wykryto stosowanie takich praktyk.

Coraz to częściej słychać o tym, że w tzw.: "Dieselgate" nie tylko koncern Volkswagen angażował się w manipulacje oprogramowaniem testów emisji spalin, ale również u innych marek były znajdywane odchylenia jak np.: Renault, czy ostatnio właśnie Mercedes-Benz.

Mercedes wzywa wszystkie modele GLK 220 CDI wyprodukowane między 2012 a 2015 rokiem, powodem - wspomniane oprogramowanie.

Afera "Dieselgate" obija się echem i dzisiaj, w czasach, w których producenci starają się odchodzić od silników wysokoprężnych na rzecz elektyfikacji i stosowania napędów hybrydowych w swoich modelach. Patrząc na niedawno pokazane sportowe odmiany Audi spod znaku S - S6, S7 i SQ8, w których to znalazły się silniki diesla o wysokiej pojemności, schyłek napędu na olej napędowy nie zakończy się prędko.

Dołącz do dyskusji