Kiedy wymienić filtr kabinowy i jaki wybrać?

20 Jan 2020, Porady

Filtr kabinowy zwany również przeciwpyłkowym jest elementem coraz częściej występującym w samochodach obecnie produkowanych. Pozwala on na zatrzymywanie zanieczyszczeń dostających się do kabiny pasażerskiej poprawiając komfort użytkowników w środku. Jaki filtr kabinowy wybrać by nie pogorszyć komfortu podróżowania?

Do czego służy filtr kabinowy?

Filtr przeciwpyłkowy jest montowany przeważnie w okolicach wlotu powietrza do kabiny, zapobiega on dostawaniu się wraz z unoszącymi się wraz z zewnętrznym powietrzem zanieczyszczeniami. Powietrze dostające się do środka wpada przez filtr kabinowy, a jego celem jest filtracja dostających się zanieczyszczeń jak m.in. kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów, pył hamulcowy, cząsteczki asfaltu czy drobiny gumy. Filtr dodatkowo redukuje dostające się wraz z powietrzem nieprzyjemne zapachy polepszając komfort. Współczesne filtry kabinowe są w stanie również zatrzymywać pył zawieszony "smogowy" PM 2,5 czy PM 10 i różnego rodzaju gazy mogące być potencjalnie niebezpieczne dla Naszego zdrowia.

Filtr kabinowy przeciwpyłkowy ma bardzo duże znaczenie jeżeli chcemy by układ wentylacyjny Naszego samochodu działał prawidłowo i zapewniał przepływ oczyszczonego i świeżego powietrza do kabiny pasażerskiej.

Polecamy

Jaki filtr kabinowy wybrać?

Producenci części samochodowych starają się zapewnić użytkownikom jak najlepsze rozwiązanie poprawiające komfort podróżowania, tym samym My, klienci jesteśmy w stanie wybrać jeden z trzech rodzajów filtra kabinowego dla siebie:

Kiedy wymienić filtr kabinowy?

Podstawową oznaką zużycia filtra kabinowego jest nadmierne parowanie szyby przedniej, osłabiona praca dmuchawy wentylacyjnej i przedostający się do wewnątrz nieprzyjemny zapach. Wymiana filtra kabinowego zalecana jest raz w roku, jeżeli poruszamy się po zatłoczonych miejscach gdzie znacznie więcej może się znaleźć zanieczyszczeń w powietrzu można skrócić interwał wymiany do pół roku. Chcąc dbać o swoje zdrowie należy również poddawać system wentylacji regularnemu czyszczeniu przy użyciu preparatów odgrzybiających by nie doprowadzać do powstawania ognisk grzybicznych w układzie.

Jaki filtr kabinowy wybrać?

Jeżeli podróżujemy bardzo często w trasie, w tym wypadku wystarczy Nam standardowy filtr powietrza. W przypadku jazdy po mieście gdzie ilość zanieczyszczeń jest dużo większa, zalecany jest filtr kabinowy z węglem aktywnym. Osoby z alergią będą mogły wybrać filtr kabinowy antysmogowy.

O wymianie filtra kabinowego należy pamiętać, gdyż to nie tylko jest Nasz komfort podróżowania, ale również i dbanie o Nasze zdrowie.

Polecamy

Dołącz do dyskusji

Motostacja sp z o.o.
ul. Longinusa Podbipięty 29
31-980 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Poprzedni właściel, Motostacja s.c. NIP: 6751442339
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2020 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.