Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Unia Europejska będzie uciszać samochody, nowe normy emisji hałasu od 2020 roku

06 Aug 2019, Zmiany prawne
Unia Europejska planuje w przyszłym roku wprowadzić nowe normy emisji hałasu z układu wydechowego. Najbardziej ucierpią w tym wypadku samochody sportowe, które od 1 lipca 2020 roku będą musiały się stać mniej agresywne. Pierwszym producentem, który zapowiedział dostosowanie się do nowych norm emisji jest Mercedes-Benz.

Unia Europejska uchwaliła rozporządzenie, które zaostrzy od 1 lipca 2020 roku normy emisji hałasu. Według nowych kryteriów, w zależności od mocy, układ wydechowy w samochodach osobowych będzie musiał być wyciszony o dodatkowe dwa decybele i generować hałas w zakresie od 70 do 73 decybeli (o 2 dB mniej niż aktualnie). W przypadku samochodów sportowych, które zostały określone jako pojazdy z ilością siedzeń nie większą niż cztery, ilorazem mocy do masy większym niż 272 KM na każde 1000 kg, a siedzenie kierowcy znajduje się co najwyżej 45 cm nad jezdnią ma obowiązywać norma 74 decybeli (o 1 dB mniej niż aktualnie).

Producenci już zapowiadają zmiany w układach, pierwszym z nich jest Mercedes-Benz. Według Bastiana Bogenschütz'a, szefa działu planowania pojazdów kompaktowych AMG, w wywiadzie dla australisjkiego magazynu motoryzacyjnego wyjaśnił, że modyfikacja układów wydechowych na poszczególne rynki byłaby zbyt kosztownym rozwiązaniem, tym sposobem obostrzenia unijne dotkną również klientów po za UE. Pierwszymi modelami które dotknie nowa norma emisji hałasu będą A45 oraz CLA 45 AMG.

Planowane są kolejne obostrzenia, które już w 2022 mają obowiązywać dla wszystkich nowy samochodów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej, nawet modeli homologowanych przed 2020 rokiem. Natomiast w 2024 roku wejdzie nowe obostrzenie, które będzie regulować hałas na poziomie od 68 do 71 decybeli dla samochodów osobowych oraz 72 decybeli dla samochodów sportowych.

Dołącz do dyskusji