Filtry i kategorie
Zobacz wyniki
Filtry
Producenci
więcej mniej
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Motostacja.pl zapewniła możliwość wyboru zestawu tarcz i klocków renomowanych producentów jak ATE, Brembo, Bosch, Textar, Zimmermann, ale również produktów oryginalnych przeznaczonych na tzw. pierwszy montaż jak Mercedes-Benz, BMW, Volvo, Ford, Peugeot, Citroen, Renault czy grupa Volkswagen.

Kiedy wymienić tarcze i klocki hamulcowe?

Tarcze z klockami hamulcowymi należy wymieniać w przypadku, kiedy grubość powierzchni tarczy osiągnie minimalną graniczną określoną przez producenta części. Stan okładziny ciernej klocków możemy sprawdzając tzw. rowek kontrolny, jeżeli posiadamy akustyczny czujnik zużycia - w przypadku hałasu. W przypadku posiadania klocków z czujnikiem zużycia powinniśmy otrzymać informację na desce rozdzielczej w formie zapalenia odpowiedniej kontrolki lub komunikatu. Tarcze hamulcowe przeważnie są tak zaprojektowane, by była możliwość przejechania na dwóch kompletach klocków. Zalecana jest wymiana kompletu hamulców co drugą wymianę klocków hamulcowych, w przypadku nie zastosowania się może dojść do przekroczenia minimalnej granicznej tarczy i dalszego uszkodzenia układu hamulcowego.

Dostępne rodzaje zestawu tarcz i klocków hamulcowych

W ofercie posiadamy różnego rodzaju zestawy dla różnych odbiorców. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu kilka rodzajów zestawów różnych producentów:
  • Tarcze hamulcowe żeliwne pełne oraz wentylowane i standardowe klocki hamulcowe - przeznaczone do użytku codziennego, odporne na odkształcenia i trudne warunki.
  • Tarcze hamulcowe żeliwne pełne oraz wentylowane i bezpyłowe klocki hamulcowe - tzw. klocki hamulcowe ceramiczne przeznaczone są dla osób chcących mieć czystsze felgi i wyższą skuteczność przy wyższych temperaturach.
  • Tarcze hamulcowe nacinane i standardowe klocki hamulcowe - dla samochodów gdzie układ hamulcowy pracuje w trudnych warunkach, nacięcia na powierzchni ciernej tarczy powodują szybsze odprowadzenie ciepła i pyłu hamulcowego z tarczy.
  • Tarcze hamulcowe nawiercane i standardowe klocki hamulcowe - dla samochodów sportowych lub wyczynowych w których układ hamulcowy pracuje w wysokich temperaturach. Dodatkowe nacięcia na powierzchni tarczy powodują szybsze odprowadzenie ciepła z wnętrza tarczy hamulcowej.

Jak docierać tarcze i klocki hamulcowe?

Dla późniejszej prawidłowej eksploatacji układu hamulcowego należy po zamontowaniu nowego zestawu tarcz i klocków hamulcowych zmienić tryb jazdy na spokojny, unikając gwałtownych hamowań. W przypadku nawet kilkukrotnego gwałtownego hamowania, nieułożony klocek hamulca może powodować wibrację na powierzchni ciernej tarczy hamulcowej powodując skrzywienie samej tarczy, doprowadzając do odczuwalnego bicia osiowego.
Motostacja sp z o.o.
ul. Longinusa Podbipięty 29
31-980 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Poprzedni właściel, Motostacja s.c. NIP: 6751442339
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2020 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.