...

AMSOIL Z-ROD 20W50 SYNTHETIC API SM 7,56L

8*ZRFQT
385.00 zł
Cena netto 313.01 zł
dostępny
Numer katalogowy
8*ZRFQT
Oferta dotyczy zestawu produktów.
Producent
Stan
Produkt nowy, oryginalny, zapakowany.
Oferta dotyczy
8 sztuk
Czar realizacji
48 godziny
Ocena produktu
5 z 4621 ocen.
Czas na zwrot
14 dni
Nasz zestaw zawiera
ZRFQT
Opis
Producent
Kody OE

  • Przedmiot: Olej syntetyczny marki AMSOIL
  • Oferta dotyczy ilość: 8 sztuk
  • Numer katalogowy: 8szt x ZRFQT
  • Stan: Towar oryginalny, fabrycznie nowy i zapakowany
Informacje techniczne dotyczące ZRFQT
  • Pojemność: 0,946 litra - 1 kwarta
  • Lepkość: SAE 20W50
  • Normy i specyfikacje: Przekracza wartości określone dla specyfikacji API SM, oraz nowszych specyfikacji

Nowoczesna technologia dla klasycznych samochodów i zabytkowych

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został specjalnie opracowany z myślą o samochodach klasycznych i pojazdach o wysilonych silnikach. Jego skład charakteryzuje się wysoką zawartością cynku zapobiegającą nadmiernemu zużyciu wałków rozrządu współpracujących z płaskimi popychaczami i innych ważnych elementów silnika, oraz oryginalną mieszaniną inhibitorów korozji dla dodatkowej ochrony silnika w czasie, gdy pojazd nie jest użytkowany. Syntetyczny olej silnikowy Z-ROD został opracowany do eksploatacji w ruchu ulicznym, jak również z myślą o zapewnieniu ochrony pojazdów garażowanych.

AMSOIL, lider rynku syntetycznych środków smarnych, wyprodukował pierwszy na świecie syntetyczny olej silnikowy zaakceptowany przez API w 1972 roku. AMSOIL, the First in the Synthetics, to najlepsze, co możesz dać swojemu silnikowi- zaufaj bogatemu doświadczeniu AMSOIL.

Wysoka ochrona wałków współpracujących z płaskimi popychaczami

Krzywki wałków rozrządu współpracujące z płaskimi popychaczami, powszechnie występujące w pojazdach klasycznych i tych o podwyższonych parametrach, wzajemnie oddziałując na siebie wywołują znaczne tarcie i wytwarzają ciepło. Tarcie pomiędzy elementami może w efekcie doprowadzić do zużycia wałka rozrządu i wpływać na działanie zaworów, ostatecznie doprowadzając do utraty mocy silnika i spadku jego sprawności. Ponadto, te obszary silnika są najczęściej smarowane rozbryzgowo, w odróżnieniu od innych, smarowanych ciśnieniowo. W takich warunkach dodatki przeciwzużyciowe, takie jak cynk i fosfor w dialkiloditiofosforan cynku ZDDP poddawane są dodatkowemu obciążeniu

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został stworzony w oparciu o wysoką zawartość ZDDP w celu zapewnienia ochrony wałków współpracujących z płaskimi popychaczami, popychaczy, dźwigni zaworowych, oraz innych wrażliwych elementów. Wysoka zawartość cynku i fosforu zapewnia dodatkową ochronę tych wrażliwych, smarowanych rozbryzgowo elementów.

Długotrwała ochrona przed rdzą i korozją

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został stworzony z zastosowaniem wyjątkowej mieszaniny inhibitorów rdzy i korozji, w celu zapewnienia maksymalnej ochrony w okresie, w którym pojazd nie jest eksploatowany. Aby wykazać jego skuteczność, olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został poddany standardowej procedurze badawczej metodą ASTM D1748 sprawdzającej odporność na rdzę w specjalnej komorze wilgotnościowej. W teście ocenia się właściwości antykorozyjne oleju silnikowego w warunkach wysokiej wilgotności, podobnych do tych występujących w zawilgoconych garażach. Próbka metalu pokryta syntetycznym olejem silnikowym AMSOIL Z-ROD nie wykazywała żadnych oznak utleniania po 192 godzinach, podczas gdy próbka pokryta olejem konkurencyjnego wiodącego na rynku producenta pokryła się rdzą po upływie 24 godzin.

Zastosowanie

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD zalecany jest do stosowania w starszych konstrukcjach silników lub silnikach poddanych modyfikacjom, a wymagających stosowania oleju 10W30 lub 20W50. Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD spełnia wymagania klasy lepkościowej API SL, jak również wcześniejszych specyfikacji dopuszczających stosowanie większych ilości dodatków przeciwzużyciowych.

Dodatek ZDDP w syntetycznym oleju silnikowym Z-ROD przekracza wartości określone dla specyfikacji API SM, oraz nowszych specyfikacji.

Zgodność

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD jest kompatybilny z innymi konwencjonalnymi i syntetycznymi olejami silnikowymi. Mieszanie olejów silnikowych AMSOIL z innymi olejami, skraca żywotność oleju i zmniejsza jego walory eksploatacyjne.

Dostępne na rynku dodatki do oleju nie są zalecane do stosowania razem z syntetycznym olejem AMSOIL.

Amerykańskie przedsiębiorstwo Amsoil założone zostało w 1969 roku przez Alberta. J. Amatuzio. Firma specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji oraz dystrybucji środków smarnych w pełni syntetycznych. W 1972 roku firma wypuściła pierwszy w pełni syntetyczny olej silnikowy 10W40 dzięki swoim wieloletnim badaniom i inspiracją technologią lotniczą, z którą zżyty był założyciel firmy. Wszystkie oleje firmy produkowane są wyłącznie w jednej fabryce Amsoil Inc. w Superior w Stanach Zjednoczonych.

Oleje silnikowe Amsoil są niezwykle wydajne w wielu dziedzinach motoryzacji oraz motorsportu. Dzięki mottu Racing is Research oleje silnikowe Amsoil otrzymują zastosowania wcześniej dostępne tylko w sportach motorowych. Każda substancja chemiczna jest testowana pod kątem zgodności ze standardami jakości firmy, dzięki temu rozwiązaniu klienci otrzymują produkty najwyższej jakości zdolne w pełni chronić silnik oraz jego elementy ruchome przez zużyciem. Nie ważne, czy to samochód osobowy, samochód ciężarowy, motocykl, łódź, skuter śnieżny czy kosiarka, ważne by posiadał silnik spalinowy - produkty Amsoil są przeznaczone do każdego typu pojazdu oraz pozwolą mu pracować z maksymalną wydajnością wydłużając przy tym żywotność silnika.

Kod: ZRFQT

Płatności i metody dostawy
Czas wysyłki dla tej oferty: 48 godziny
Odbiór osobisty
0.00 PLN
odbiór po potwierdzeniu zamówienia
Paczkomaty Inpost
10.00 PLN
48H od nadania
Poczta polska - odbiór w punkcie
8.00 PLN
do 3 dni od nadania
Poczta polska - Kurier 48H
5.00 PLN
do 48h od nadania
Poczta polska - Kurier 48H - pobranie
15.00 PLN
do 48h od nadania
Kurier
13.00 PLN
do 24h od nadania
Kurier pobranie
15.00 PLN
do 24h od nadania
Jedna przesyłka to maksymalnie 30kg. Jeżeli nie jesteś pewny kosztu dostawy, skontaktuj się z Nami.

Zamienniki OE

Inne produkty

Inne w tej kategorii

Motostacja sp z o.o.
ul. Longinusa Podbipięty 29
31-980 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Poprzedni właściel, Motostacja s.c. NIP: 6751442339
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2020 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.