Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.
Wysoka jakość
Szybka dostawa
Zwrot do 14 dni

AMSOIL Z-ROD 10W30 SYNTHETIC MOTOR OIL 7,56L
8*ZRTQT

dostępny
392.90 PLN
Dopasowanie do auta
Numer katalogowy
8*ZRTQT Przygotowaliśmy zestaw
Nasz zestaw zawiera
ZRTQT
Producent
Grupa
Stan
Produkt nowy, oryginalny, zapakowany.
Oferta dotyczy
8 sztuk
Czas realizacji
48 godziny
Ocena produktu
4 5 0 z 4715 ocen.
Masz wątpliwości czy produkt będzie właściwy dla Twojego auta?

Opis produktu

  • Przedmiotem oferty jest: Olej syntetyczny marki AMSOIL
  • Oferta dotyczy ilość: 8 sztuk
  • Numer katalogowy: 8szt x ZRTQT
  • Stan: Towar oryginalny, fabrycznie nowy i zapakowany
Informacje techniczne dotyczące ZRTQT

Pojemność: 0,946 litra - 1 kwarta

Lepkość: SAE 10W30

Normy i specyfikacje: API SL

Nowoczesna technologia dla klasycznych samochodów i zabytkowych:

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został specjalnie opracowany z myślą o samochodach klasycznych i pojazdach o wysilonych silnikach. Jego skład charakteryzuje się wysoką zawartością cynku zapobiegającą nadmiernemu zużyciu wałków rozrządu współpracujących z płaskimi popychaczami i innych ważnych elementów silnika, oraz oryginalną mieszaniną inhibitorów korozji dla dodatkowej ochrony silnika w czasie, gdy pojazd nie jest użytkowany. Syntetyczny olej silnikowy Z-ROD został opracowany do eksploatacji w ruchu ulicznym, jak również z myślą o zapewnieniu ochrony pojazdów garażowanych.

AMSOIL, lider rynku syntetycznych środków smarnych, wyprodukował pierwszy na świecie syntetyczny olej silnikowy zaakceptowany przez API w 1972 roku. AMSOIL, the First in the Synthetics, to najlepsze, co możesz dać swojemu silnikowi- zaufaj bogatemu doświadczeniu AMSOIL.

Wysoka ochrona wałków współpracujących z płaskimi popychaczami:

Krzywki wałków rozrządu współpracujące z płaskimi popychaczami, powszechnie występujące w pojazdach klasycznych i tych o podwyższonych parametrach, wzajemnie oddziałując na siebie wywołują znaczne tarcie i wytwarzają ciepło. Tarcie pomiędzy elementami może w efekcie doprowadzić do zużycia wałka rozrządu i wpływać na działanie zaworów, ostatecznie doprowadzając do utraty mocy silnika i spadku jego sprawności. Ponadto, te obszary silnika są najczęściej smarowane rozbryzgowo, w odróżnieniu od innych, smarowanych ciśnieniowo. W takich warunkach dodatki przeciwzużyciowe, takie jak cynk i fosfor w dialkiloditiofosforan cynku ZDDP poddawane są dodatkowemu obciążeniu

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został stworzony w oparciu o wysoką zawartość ZDDP w celu zapewnienia ochrony wałków współpracujących z płaskimi popychaczami, popychaczy, dźwigni zaworowych, oraz innych wrażliwych elementów. Wysoka zawartość cynku i fosforu zapewnia dodatkową ochronę tych wrażliwych, smarowanych rozbryzgowo elementów.

Długotrwała ochrona przed rdzą i korozją:

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został stworzony z zastosowaniem wyjątkowej mieszaniny inhibitorów rdzy i korozji, w celu zapewnienia maksymalnej ochrony w okresie, w którym pojazd nie jest eksploatowany. Aby wykazać jego skuteczność, olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został poddany standardowej procedurze badawczej metodą ASTM D1748 sprawdzającej odporność na rdzę w specjalnej komorze wilgotnościowej. W teście ocenia się właściwości antykorozyjne oleju silnikowego w warunkach wysokiej wilgotności, podobnych do tych występujących w zawilgoconych garażach. Próbka metalu pokryta syntetycznym olejem silnikowym AMSOIL Z-ROD nie wykazywała żadnych oznak utleniania po 192 godzinach, podczas gdy próbka pokryta olejem konkurencyjnego wiodącego na rynku producenta pokryła się rdzą po upływie 24 godzin.

Zastosowanie:

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD zalecany jest do stosowania w starszych konstrukcjach silników lub silnikach poddanych modyfikacjom, a wymagających stosowania oleju 10W30 lub 20W50. Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD spełnia wymagania klasy lepkościowej API SL, jak również wcześniejszych specyfikacji dopuszczających stosowanie większych ilości dodatków przeciwzużyciowych.

Dodatek ZDDP w syntetycznym oleju silnikowym Z-ROD przekracza wartości określone dla specyfikacji API SM, oraz nowszych specyfikacji.

Zgodność:

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD jest kompatybilny z innymi konwencjonalnymi i syntetycznymi olejami silnikowymi. Mieszanie olejów silnikowych AMSOIL z innymi olejami, skraca żywotność oleju i zmniejsza jego walory eksploatacyjne.

Dostępne na rynku dodatki do oleju nie są zalecane do stosowania razem z syntetycznym olejem AMSOIL.

AMSOIL

Amerykańskie przedsiębiorstwo Amsoil założone zostało w 1969 roku przez Alberta. J. Amatuzio. Firma specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji oraz dystrybucji środków smarnych w pełni syntetycznych. W 1972 roku firma wypuściła pierwszy w pełni syntetyczny olej silnikowy 10W40 dzięki swoim wieloletnim badaniom i inspiracją technologią lotniczą, z którą zżyty był założyciel firmy. Wszystkie oleje firmy produkowane są wyłącznie w jednej fabryce Amsoil Inc. w Superior w Stanach Zjednoczonych.

Oleje silnikowe Amsoil są niezwykle wydajne w wielu dziedzinach motoryzacji oraz motorsportu. Dzięki mottu Racing is Research oleje silnikowe Amsoil otrzymują zastosowania wcześniej dostępne tylko w sportach motorowych. Każda substancja chemiczna jest testowana pod kątem zgodności ze standardami jakości firmy, dzięki temu rozwiązaniu klienci otrzymują produkty najwyższej jakości zdolne w pełni chronić silnik oraz jego elementy ruchome przez zużyciem. Nie ważne, czy to samochód osobowy, samochód ciężarowy, motocykl, łódź, skuter śnieżny czy kosiarka, ważne by posiadał silnik spalinowy - produkty Amsoil są przeznaczone do każdego typu pojazdu oraz pozwolą mu pracować z maksymalną wydajnością wydłużając przy tym żywotność silnika.

Kody OE / Numery OEM

Kod: ZRTQT

Płatności i metody dostawy