Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.
Wysoka jakość
Szybka dostawa
Zwrot do 14 dni

SHELL RIMULA R4 L 15W40 E7/E9 CJ-4 CI-4 CH-4 5L
RIMULA R4L 15W40 5L

dostępny
78.00 PLN
Dopasowanie do auta
Numer katalogowy
RIMULA R4L 15W40 5L
Producent
Grupa
Stan
Produkt nowy, oryginalny, zapakowany.
Oferta dotyczy
1 sztuki
Czas realizacji
24 godziny
Ocena produktu
5 5 0 z 937 ocen.
Masz wątpliwości czy produkt będzie właściwy dla Twojego auta?

Opis produktu

  • Przedmiotem oferty jest: Olej mineralny firmy SHELL
  • Oferta dotyczy ilość: 1 sztuki
  • Numer katalogowy: RIMULA R4L 15W40 5L
  • Stan: Towar oryginalny, fabrycznie nowy i zapakowany
Informacje techniczne dotyczące RIMULA R4L 15W40 5L

Pojemność: 5 litrów

Specyfikacje: ACEA E9, E7; API CJ-4, CI-4, CI-4, CH-4, CG-4, CF-4, CF; Caterpillar ECF-2, ECF-3; Cummins CES 20081, 77, 72, 71; DDC: 93K218; Deutz DQC-III-10 LA; JASO DH-2; Mack: EO-O Premium Plus; MAN M 3575; MB 228.31; MTU Catagory 2.1; spełnia IVECO T2 E7; Renault Trucks RLD-3; Volvo VDS-4, VDS-3

Olej mineralny na bazie API Group II z dodatkami niskopopiołowymi Low SAPS zapewniający znakomite smarowanie i ochronę wysokoobciążonych silników dużej mocy produkcji europejskie, amerykańskiej i japońskiej, stosowanych w transporcie drogowym i w maszynach roboczych.

Olej Shell Rimula R4 posiada cały szereg aprobat i specyfikacji wydanych przez wielu producentów silników ze światowej czołówki i stanowi doskonały wybór dla przedsiębiorstw z sektora logistyki i transportu publicznego.

Odpowiedni dla silników spełniających normy Euro II, III i wybranych silników spełniających normę Euro IV.

Dzięki doskonałej ochronie przed zużyciem i osadami olej Shell Rimula R4 jest idealny dla szerokiej gamy wysokoobciążonych silników Diesla wymagającej zwiększonej odporności na wysokie temperatury i obciążenia.

W przypadku pojazdów z najnowocześniejszymi układami kontroli emisji takimi jak filtry cząstek stałych do silników Diesla zalecamy nasze produkty niskoemisyjne takie, jak Shell Rimula R4 L, R6 LM lub LME.

Unikatowa, aktywna technologia dla nowoczesnych silników dużej mocy. Bez względu ile i w jakich warunkach pracują twoje samochody, czy maszyny - upał, mróz, pył, błoto czy nierówny teren - potrzebujesz oleju, który zabezpieczy ich silniki w każdych warunkach. Formuła wzmocnionej ochrony zastosowana w olejach Shell Rimula, przeznaczonych do najbardziej obciążonych silników Diesla, zapewnia ochronę w trzech krytycznych obszarach.

  • 1. Ochrona przed kwasami sprawdzone dodatki uszlachetniające pomagają chronić silnik przed korozją powodowaną przez kwasy powstające w procesie spalania paliwa.
  • 2. Ochrona przed osadami utrzymywanie wnętrza silnika w czystości, co przedłuża jego żywotność i zapewnia uzyskiwanie optymalnych osiągów.
  • 3. Ochrona przed zużyciem mechanicznym zapobiega kontaktowi metalowych ruchomych części silnika, co przedłuża jego żywotność.

Olej Shell Rimula R4 został zaprojektowany, aby zapewnić ochronę dla nowoczesnych silników z turbodoładowaniem, chłodnicą międzystopniową i recyrkulacją gazów spalinowych. Od wysokoobciążonych punktów kontaktowych w układzie rozrządu sinika po ekstremalne temperatury tłoków i pierścieni, olej Shell Rimula R4 dostosowuje się do warunków pracy silnika i pomaga minimalizować koszty eksploatacji i działalności, stanowiąc jednocześnie jedno, wszechstronne rozwiązanie w dziedzinie smarowania dla nowoczesnych flot.

Wysoce stabilny, spełniający podwójną funkcję dodatek zapewnia dodatkową ochronę przed gęstnieniem oleju także w nowoczesnych silnikach niskoemisyjnych charakteryzujących się wysokim poziomem zanieczyszczeń i sadzy. Zapewnia to ochronę silników z turbodoładowaniem spełniających normy US 2004, Euro III i Euro IV także w najcięższych warunkach.

Olej Shell Rimula R4 zawiera molekuły o podwójnym działaniu, które wraz z tradycyjnymi dodatkami podnoszą jego skuteczność. Skład oleju umożliwia przechwytywanie sadzy obecnej w nowoczesnych silnikach w celu ich ochrony przed zużyciem i osadami.

Zastosowanie unikalnej formuły środków dyspersyjnych i detergentów, których działanie wzmacnia dodatek o podwójnym działaniu przekłada się na skuteczniejsze oczyszczanie silnika i optymalną lepkość w porównaniu z olejami poprzedniej generacji API CH-4/ACEA E5.

W teście ASTM silnika Caterpillar 1R technologia Shell Rimula R4 zapewniła więcej widocznych korzyści w porównaniu z olejami poprzedniej generacji.

Lepszy przepływ: zaawansowane składniki dyspersyjne zapewniają odpowiedni przepływ oleju i zapobiegają jego gęstnieniu na skutek osadów sadzy. Wyniki uzyskane przez olej Shell Rimula R4 w teście Mack T8E znacznie przekroczyły minimalne wymogi specyfikacji ACEA i API - aż do 75 zapewniając lepsze wyniki w porównaniu ze zwykłym olejem w technologii API CH-4.

Zużycie silnika: w testach Mack T10 i Cummins M-11 EGR olej Shell Rimula R4 przewyższa normy API CI-4 i ACEA E7 pod względem zużycia pierścieni tłoków i wodzika. W szczególności przewyższa wymogi normy API CI-4 dotyczące zużycia wodzika - aż do 50.

SHELL

Royal Dutch Shell jest brytyjsko-holenderskim koncernem petrochemicznym zajmującym się wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, ich przetwórstwem, dystrybucji oraz sprzedaży. Symbolem firmy jest muszla tzw. przegrzebka występująca w logotypie od 1904 roku, która po fuzji Shell Transport & Trading z Royal Dutch Petroleum Company w 1907 roku nadal znajduję się w logo. Firma według rankingu Fortune 500 jest w pierwszej piątce największych przedsiębiorstw na świecie.

Oleje silnikowe Shell Helix chronią przed obciążeniem silnika oraz zużyciem elementów silnika, zapewniają właściwą pracę w ekstremalnie skrajnych temperaturach, zapewniają najwyższą moc oraz osiągi. Oleje silnikowe Shell PurePlus pomagają chronić wysokoobciążone silniki przed szkodliwymi osadami, które negatywnie wpływają na uzyskiwaną moc i osiągi silnika. Zapewniają dodatkowo niskim współczynnikiem tarcia, które pozwala na niższe zużycie paliwa. Oleje silnikowe Shell od lat są stosowane w samochodach luksusowych jak np. Ferrari w procesie tzw. pierwszego montażu.

Płatności i metody dostawy