..
Produkty
  • Nie znaleziono produktów
Pokaż wszystkie produkty

MANNOL ENERGY FORMULA JPL OLEJ SILNIKOWY 5W30 4L + ZAWIESZKA

SKU: ML 7914 4L + ZAWIESZKA
 MANNOL ENERGY FORMULA JPL OLEJ SILNIKOWY 5W30 4L + ZAWIESZKA
 MANNOL ENERGY FORMULA JPL OLEJ SILNIKOWY 5W30 4L + ZAWIESZKA  MANNOL ENERGY FORMULA JPL OLEJ SILNIKOWY 5W30 4L + ZAWIESZKA  MANNOL ENERGY FORMULA JPL OLEJ SILNIKOWY 5W30 4L + ZAWIESZKA
  • Kod
  • ML 7914 4L

Specyfikacja Tecdoc

Opis produktu

Innowacyjny, energooszczędny, zawierający estry, w pełni syntetyczny olej silnikowy klasy premium do nowoczesnych silników benzynowych. Zaprojektowany zgodnie z wymaganiami amerykańskich, japońskich i koreańskich producentów samochodów specjalnie do silników z układami bezpośredniego wtrysku (GDI, D4, NEO-DI, CGI DISI, I-CDTI), z turbodoładowaniem. Właściwości produktu:

- Wysoka efektywność paliwowa dzięki zmniejszonej lepkości i optymalnym właściwościom przeciwciernym;

- Wysoce skuteczny pakiet dodatków i syntetyczna baza zapewniają pewny rozruch na zimno w każdych warunkach, tym samym znacznie zmniejszając zużycie silnika przy rozruchu;

- Dzięki doskonałym właściwościom myjącym i dyspergującym oraz najwyższej termicznej stabilności oksydacyjnej skutecznie zwalcza wszelkiego rodzaju osady i utrzymuje części silnika w czystości przez cały okres między wymianami;

- Obecność składników estrowych w połączeniu z optymalną charakterystyką lepkościowo-temperaturową gwarantuje najwyższą wytrzymałość filmu olejowego, co zapewnia doskonałe właściwości przeciwzużyciowe, co w połączeniu z doskonałą pompowalnością znacznie wydłuża żywotność silnika nawet w najcięższych warunkach pracy;

- Kompatybilny z najnowszymi systemami oczyszczania spalin;

- Specjalna syntetyczna baza optymalizuje pracę silników z układami bezpośredniego wtrysku, z turbodoładowaniem, a także z różnymi mechanizmami zmiany rozrządu (VTEC, i-VTEC, VVT-i, VVTL-i, CVVT, VVL, MIVEC, AVCS (AVLS), CVTCS i inne.);

- Jest stosowany w silnikach o wydłużonych okresach wymiany oleju (Long Life) i konwencjonalnych.

Przeznaczony do wielozaworowych silników benzynowych samochodów osobowych, lekkich SUV-ów, dostawczych i lekkich ciężarówek, a także samochodów typu SUV i lekkich samochodów dostawczych, gdzie wymagany jest poziom wydajności API API SN Plus / ILSAC GF-5 tej klasy lepkości.

Zalecany do samochodów: ACURA, INFINITI, LEXUS, NISSAN, MITSUBISHI, SUZUKI, TOYOTA, HONDA, SUBARU, HYUNDAI, KIA.

Olej nie nadaje się do stosowania w ciężkich samochodach ciężarowych i podobnych pojazdach!

Specyfikacja:

SAE 5W-30

Rekomendacje:

API SN Plus

ILSAC GF-5

GM dexos 1 Gen3

FORD WSS-M2C929-A

FORD WSS-M2C946-A

FORD WSS-M2C946-B1

FIAT 9.55535-CR1

HONDA HTO-06

GM 6094M

CHRYSLER MS-6395

CHRYSLER MS-13340

LEXUS

MAZDA

SUZUKI

SSANGYONG

Oleje silnikowe

Olej silnikowy to podstawowy produkt mający zapewnić właściwe smarowanie części ruchomych silnika i prawidłową eksploatację jednostki napędowej. Olej w jednostkach doładowanych służy dodatkowo do smarowania wirnika turbosprężarki. Każdy olej silnikowy posiada szereg funkcji, ale każdy musi spełniać kilka najważniejszych:
  • Utworzenie trwałego filmu smarnego poprzed dobór odpowiedniej lepkości i obniżenia współczynnika tarcia w silniku (odpowiadają za to modyfikatory tarcia i dodatki przeciwzużyciowe) zapobiegając zatarciom elemntów ruchomych silnika.
  • Odprowadzenie ciepła poprzez obmywanie i chłodzenie rozgrzanych elementów oraz odprowadzanie ciepła do miski olejowej pozwalając na utrzymanie odpowiedniej temperatury silnika. Elementy mające kontakt z blokiem silnika mogą rozgrzewać się do wysokich temperatur (denko tłoka do 250 st. C, panewki do 130 st. C).
  • Olej zapobiega korozji elementów metalowych oraz żelaznych poprzez zwiększenie liczby zasadowej (alkaliczność oleju) w celu neutralizacji kwaśnych produktów spalania (kwaśne związki siarki, H2S, itp.). Szczególnie czułe na korozje mogą być panewki, które wykonane są z metalu.
  • Zapewnienie silnikowi właściwego ciśnienia sprężania w komorze spalania po wprowadzeniu oleju o odpowiedniej lepkości pomiędzy pierścienie a tuleję cylindrową silnika.
  • Utrzymanie silnika w czystości zależy od stosowania wysokiej jakości olejów bazowych oraz dodatków myjących i dyspergujących. Olej silnikowy zapobiega odkładaniu się nisko i wysokotemperaturowych zanieczyszczeń, zostają one rozpuszczone do oleju i w takiej formie pływają one aż do momentu jego wymiany.

Jaki olej silnikowy wybrać?

Wszystkie oleje silnikowe tworzone są według podobnego wzorca. Z ich składu można wyodrębnić olej bazowy, zestaw dodatków uszlachetniających oraz związki modyfikujące lepkość oleju. Wszystkie oleje tworzone są w taki sposób, by spełniać wymagania konkretnych typów jednostek napędowych.

Oleje do silnika dostępne są w trzech rodzajach

  • Olej syntetyczny mający na celu zapewnić świetną ochronę wszelkim ruchomym elementom silnika gwarantując ich prawidłową pracę nawet pod wpływem dużego nacisku i wysokiej temperatury wewnątrz silnika. "Syntetyki" nie odkładają się w postaci nagaru wewnątrz silnika przekładając się na dłuższą żywotność silnika. Dzięki odpowiednim dodatkom zapewniają zmniejszone zużycie paliwa. Oleje syntetyczne zapewniają swoją płynność w niskich temperaturach, nawet rzędu minus 60 stopni Celcjusza przez co zapewniają łatwy rozruch silnika zimą.
  • Olej półsyntetyczny stanowiący pomost pomiędzy lubrykantami syntetycznymi a mineralnymi. Powstaje na skutek wymieszania syntetycznych i mineralnych baz olejowych. Mimo posiadania gorszych właściwości od olejów syntetycznych, nadal zapewniają właściwą ochronę silnika. Mogą się sprawdzić w jednostkach wskazujących na intensywną eksploatację silnika.
  • Olej mineralny powstały w procesie rafinacji ropy naftowej. Względem współczesnych olejów syntetycznych i półsyntetycznych cechuje się najgorszą odpornością na wysokie temperatury nie zapewniając odpowiedniej płynności w niskich temperaturach. Zalecany do stosowania w samochodach klasycznych, typu youngtimer czy oldtimer oraz jednostkach napędowych mocno wyeksploatowanych.

Kiedy wymienić olej silnikowy?

Olej silnikowy jest podstawowym produktem mającym na celu zapewnić prawidłową eksploatację silnika. Częstotliwość wymiany oleju zależna jest od intensywności pracy silnika oraz obciążenia filtrów paliwa i powietrza. Zalecana jest wymiana oleju silnikowego dla jednostek napędowych raz do roku lub po przebiegu nie większym niż 15 000 kilometrów. Nie należy przedłużać interwału wymiany do okresu 30 000 kilometrów lub okresu 2 lat, gdyż olej silnikowy swoje właściwości zapewnia tylko przez pewien okres czasu i istnieje szansa uszkodzenia silnika z tego powodu prowadząc do dużo wyższych kosztów naprawy. W przypadku nadmiernej intensywności wykorzystywania jednostki napędowej zalecane jest skrócenie interwału nawet do 10 000 kilometrów.

92,35 zł

Cena za litr brutto: 23.09 zł

  • Ponad 10 lat na rynku ecommerce
  • Wysyłka z kilku magazynów do późnych godzin
  • Własny magazyn w centrum Krakowa
  • Ponad milion dostępnych części
  • Łatwe zwroty i wymiany

..
Pytanie o przedmiot