Filtry i kategorie
Zobacz wyniki
Filtry
Producenci
więcej mniej
Filtr kabinowy, nazywany również przeciwpyłkowym jest coraz częstszym elementem wyposażenia nowych samochodów, szczególnie wyposażonymi w klimatyzację. Filtr przeciwpyłkowy nie jest elementem technicznym, przez co nie przekłada się na lepszą sprawność jednostki napędowej. Filtr odpowiada jednak za komfort podróży osób znajdujących się we wnętrzu kabiny samochodu.

Za co odpowiada filtr kabinowy?

Podstawową funkcją filtra kabinowego przeciwpyłkowego jest zabezpieczenie wnętrza samochodu przed zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Filtr kabinowy wraz z dużymi ilościami powietrza wdmuchiwanymi do wnętrza samochodu zatrzymuje takie zanieczyszczenia jak kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów, cząstki asfaltu, drobiny gumy, pył hamulcowy, ale może również zatrzymywać pył zawieszony PM2,5 oraz PM10. Redukuje również nieprzyjemne zapachy, a co najważniejsze zatrzymuje gazy niebezpieczne dla Naszego zdrowia.

Filtr przeciwpyłkowy ma duże znaczenie dla prawidłowego działania wentylacji samochodowej, zapewnia prawidłowy przepływ oczyszczonego i świeżego powietrza. Najczęstszym miejscem montażu filtra kabinowego są okolice wlotu powietrza kabinowego.

Jaki filtr kabinowy wybrać?

Chcąc zapewnić jak najlepszy komfort użytkownikom samochodu producenci części zamiennych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta i są w stanie Nam zaoferować jeden z trzech rodzajów filtrów.
  • Standardowy - Wykonany z włókniny nośnej będącej w stanie zatrzymać cząsteczki zanieczyszczeń wielkości 1 mikrona, głównie jest to kurz oraz pyłki.
  • Z węglem aktywnym - Filtr kabinowy którego powierzchnia jest pokrywa warstwą węgla aktywnego, takie rozwiązanie pozwala na dodatkową redukcję nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych gazów jak np. z rur wydechowych.
  • Tzw. antysmogowe, antybakteryjne - Filtr z dodatkową warstwą filtracyjną znajdującą się na warstwie węgla aktywnego. Wspomniana dodatkowa warstwa jest w stanie dokładnie oczyścić powietrze zawierające szkodliwy dla zdrowia pył zawieszony PM2.5, ale również i działa ona antybakteryjnie i grzybobójczo przez co wnętrze samochodu staje się przyjazne dla alergików.

Kiedy należy wymienić filtr kabinowy?

Ze względu, na dużą ilość unoszących się zanieczyszczeń w powietrzu, wymiana filtra kabinowego zalecana jest raz do roku, w przypadku poruszania się po zatłoczonych miejscach emitującymi jeszcze większe zanieczyszczenia można skrócić ten czas do pół roku. System wentylacji należy poddawać regularnemu czyszczeniu preparatami odgrzybiającymi nie doprowadzając przy tym do utworzenia się grzybiczego ogniska zapalnego w wentylacji.

Oznaką zanieczyszczonego filtra kabinowego może być nadmierne parowanie szyby czołowej, słaba praca dmuchawy wentylacyjnej i nieprzyjemny zapach odczuwalny wewnątrz.

Motostacja.pl posiada w ofercie filtry przeciwpyłkowe o działaniu antyalergicznym i przeciwgrzybiczym jak na przykład Mann-Filter Frecious Plus, Bosch Filter+, Hengst Blue Care czy Knecht CareMetix.
Motostacja sp z o.o.
ul. Christo Botewa 6A
30-798 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2022 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.