Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.
Wysoka jakość
Szybka dostawa
Zwrot do 14 dni

AMSOIL Z-ROD 20W50 SYNTHETIC API SM 11,352L
12*ZRFQT

dostępny
566.00 PLN
Dopasowanie do auta
Numer katalogowy
12*ZRFQT Przygotowaliśmy zestaw
Nasz zestaw zawiera
ZRFQT
Producent
Grupa
Stan
Produkt nowy, oryginalny, zapakowany.
Oferta dotyczy
12 sztuk
Czas realizacji
48 godziny
Ocena produktu
5 5 0 z 6793 ocen.
Masz wątpliwości czy produkt będzie właściwy dla Twojego auta?

Opis produktu

  • Przedmiotem oferty jest: Olej syntetyczny marki AMSOIL
  • Oferta dotyczy ilość: 12 sztuk
  • Numer katalogowy: 12szt x ZRFQT
  • Stan: Towar oryginalny, fabrycznie nowy i zapakowany
Informacje techniczne dotyczące ZRFQT

Pojemność: 0,946 litra - 1 kwarta

Lepkość: SAE 20W50

Normy i specyfikacje: Przekracza wartości określone dla specyfikacji API SM, oraz nowszych specyfikacji

Nowoczesna technologia dla klasycznych samochodów i zabytkowych

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został specjalnie opracowany z myślą o samochodach klasycznych i pojazdach o wysilonych silnikach. Jego skład charakteryzuje się wysoką zawartością cynku zapobiegającą nadmiernemu zużyciu wałków rozrządu współpracujących z płaskimi popychaczami i innych ważnych elementów silnika, oraz oryginalną mieszaniną inhibitorów korozji dla dodatkowej ochrony silnika w czasie, gdy pojazd nie jest użytkowany. Syntetyczny olej silnikowy Z-ROD został opracowany do eksploatacji w ruchu ulicznym, jak również z myślą o zapewnieniu ochrony pojazdów garażowanych.

AMSOIL, lider rynku syntetycznych środków smarnych, wyprodukował pierwszy na świecie syntetyczny olej silnikowy zaakceptowany przez API w 1972 roku. AMSOIL, the First in the Synthetics, to najlepsze, co możesz dać swojemu silnikowi- zaufaj bogatemu doświadczeniu AMSOIL.

Wysoka ochrona wałków współpracujących z płaskimi popychaczami

Krzywki wałków rozrządu współpracujące z płaskimi popychaczami, powszechnie występujące w pojazdach klasycznych i tych o podwyższonych parametrach, wzajemnie oddziałując na siebie wywołują znaczne tarcie i wytwarzają ciepło. Tarcie pomiędzy elementami może w efekcie doprowadzić do zużycia wałka rozrządu i wpływać na działanie zaworów, ostatecznie doprowadzając do utraty mocy silnika i spadku jego sprawności. Ponadto, te obszary silnika są najczęściej smarowane rozbryzgowo, w odróżnieniu od innych, smarowanych ciśnieniowo. W takich warunkach dodatki przeciwzużyciowe, takie jak cynk i fosfor w dialkiloditiofosforan cynku ZDDP poddawane są dodatkowemu obciążeniu

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został stworzony w oparciu o wysoką zawartość ZDDP w celu zapewnienia ochrony wałków współpracujących z płaskimi popychaczami, popychaczy, dźwigni zaworowych, oraz innych wrażliwych elementów. Wysoka zawartość cynku i fosforu zapewnia dodatkową ochronę tych wrażliwych, smarowanych rozbryzgowo elementów.

Długotrwała ochrona przed rdzą i korozją

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został stworzony z zastosowaniem wyjątkowej mieszaniny inhibitorów rdzy i korozji, w celu zapewnienia maksymalnej ochrony w okresie, w którym pojazd nie jest eksploatowany. Aby wykazać jego skuteczność, olej silnikowy AMSOIL Z-ROD został poddany standardowej procedurze badawczej metodą ASTM D1748 sprawdzającej odporność na rdzę w specjalnej komorze wilgotnościowej. W teście ocenia się właściwości antykorozyjne oleju silnikowego w warunkach wysokiej wilgotności, podobnych do tych występujących w zawilgoconych garażach. Próbka metalu pokryta syntetycznym olejem silnikowym AMSOIL Z-ROD nie wykazywała żadnych oznak utleniania po 192 godzinach, podczas gdy próbka pokryta olejem konkurencyjnego wiodącego na rynku producenta pokryła się rdzą po upływie 24 godzin.

Zastosowanie

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD zalecany jest do stosowania w starszych konstrukcjach silników lub silnikach poddanych modyfikacjom, a wymagających stosowania oleju 10W30 lub 20W50. Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD spełnia wymagania klasy lepkościowej API SL, jak również wcześniejszych specyfikacji dopuszczających stosowanie większych ilości dodatków przeciwzużyciowych.

Dodatek ZDDP w syntetycznym oleju silnikowym Z-ROD przekracza wartości określone dla specyfikacji API SM, oraz nowszych specyfikacji.

Zgodność

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Z-ROD jest kompatybilny z innymi konwencjonalnymi i syntetycznymi olejami silnikowymi. Mieszanie olejów silnikowych AMSOIL z innymi olejami, skraca żywotność oleju i zmniejsza jego walory eksploatacyjne.

Dostępne na rynku dodatki do oleju nie są zalecane do stosowania razem z syntetycznym olejem AMSOIL.

AMSOIL

Kody OE / Numery OEM

Kod: ZRFQT

Płatności i metody dostawy