Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL E 5W20 FORD 948B 1L

Numer katalogowy MAGNATEC 5W20 1L
Producent CASTROL Wyszukaj innych produktów
Stan Produkt nowy, oryginalny, zapakowany.
Oferta dotyczy 1 sztuki
Czas realizacji 24 godziny
Średnia ocena 5 5 0 z 444 ocen.
Wysoka jakość
Zwrot 14 dni
Szybka dostawa

Opis produktu


OLEJ SYNTETYCZNY CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL E 5W20 ECOBOOST
Specyfikacje i normy
  • Meets Ford WSS-M2C948-B
Pojemność

1 opakowanie - 1 litr

Opis

Nowy olej silnikowy Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 jest olejem opracowanym wspólnie z Fordem dla silników o zmniejszonej pojemności  Ford EcoBoost. Spełnia wymagania w zakresie oszczędności paliwa, zapewniając przejechanie większej liczby kilometrów na tej samej ilości paliwa. W 2011 roku Ford wprowadził, jako pierwszy na rynku, nową generację silników zwanych EcoBoost. Dostarczają one więcej mocy przy zmniejszonej pojemności, dzięki bezpośredniemu wtryskowi paliwa, turbodoładowaniu oraz zmiennym fazom rozrządu. Inżynierowie Castrol współpracowali z inżynierami Forda już od pierwszego dnia pracy nad silnikiem, tworząc wyjątkową synergię pracy.

 

Ogromnym wyzwaniem było opracowanie technologii, która byłaby odporna na wysokie temperatury i kontrolowałaby tworzenie się osadów bez zwiększania wewnętrznego tarcia silnika, a z drugiej strony dostarczałaby oszczędności paliwa, jaka jest wymagana w silnikach EcoBoost. Po dwóch latach prac badawczych i rozwojowych oraz rygorystycznych testów prowadzonych na silnikach prototypowych, Castrol opracował nowy, wyjątkowy olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20  przeznaczony specjalnie do silnika Ford EcoBoost. Wiele korzyści nowego silnika Ford EcoBoost w zakresie osiągów i oszczędności paliwa wynika z faktu, iż osiąga on optymalną temperaturę pracy znacznie szybciej niż normalne silniki oznacza to, że także olej musi o wiele szybciej zacząć skutecznie pracować. Olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 wykorzystuje unikalną dla Castrol technologię Inteligentnych Molekuł, chroniącą silnik od momentu przekręcenia kluczyka.

 

Zapewnia wyjątkową czystość

Niezbędnym warunkiem zachowania najwyższego poziomu osiągów i oszczędności silnika w okresach między serwisami jest także utrzymanie jego czystości. Formuła oleju Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 gwarantuje utrzymanie silnika w czystości, bez osadów i nagarów, czego efektem jest gładka i swobodna praca ruchomych części silnika, które nie napotykają na opór, dodatkowo podnosząc osiągi i zapewniając oszczędność paliwa.

Stosowany na pierwsze fabryczne zalanie

Sukces współpracy pomiędzy Fordem i Castrol przy opracowaniu oleju przeznaczonego specjalnie do nowego silnika Ford EcoBoost oznacza, że wyłącznie Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 jest olejem stosowanym na pierwsze fabryczne zalanie zarówno do silnika 1.0, jak i wszystkich innych silników EcoBoost. Jest to jedyny olej testowany przez Ford/Castrol w silniku Ford EcoBoost 1.0 oraz pierwszy olej zgodny z najnowszą specyfikacją WSS-M2C948-B.Z sukcesem przetestowany w realnych warunkach jazdy Test FIA, ADAC olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 dostarczył w trasie oszczędność paliwa na poziomie 1,5, znacznie przekraczając limity w normie 913-C.Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 to olej przeznaczony do silnika Ford EcoBoost 1.0 oraz rekomendowany przez Forda jako jedyny środek smarny gwarantujący optymalne funkcjonowanie i oszczędność paliwa w okresach między przeglądami.

Zalety i korzyści
  • Dzięki technologii Inteligentnych Molekuł utrzymuje film olejowy na najważniejszych elementach silnika
  • Najlepsza ochrona silników Ford EcoBoost
  • Stała ochrona od momentu przekręcenia kluczyka
  • Zmniejszenie zużycia podczas rozruchu oraz rozgrzewania się silnika
  • Znaczne obniżenie ilości spalanego paliwa
  • Zielone zabarwienie oraz podwójna filtracja jest gwarancją profesjonalnej jakości

CASTROL

CASTROL - wiodący i jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych pochodzący z Wielkiej Brytanii. Partner wielu znanych producentów samochodów takich jak grupa VAG, Volvo, Toyota, Ford, DAF czy MAN), oferujący również swoje produkty na rynku aftermarket. Ponad 110 letnie doświadczenie w produkcji i opracowywaniu olejów, płynów, środków smarnych procentuje, jest to najbardziej rozpoznawalny producent w branży. Dzisiaj firma zatrudnia ponad 7500 wykwalifikowanych pracowników w ponad 46 krajach. Dystrybucja prowadzona jest w 120 państwach.

Firma posiada centra technologiczne w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Indiach, Chinach i Niemczech. Producent popularnego oleju Castrol Edge oraz linii produktów Castrol Magnatec. Oferta dotyczy szeregu produktów dla silników samochodów osobowych dwusuwowych i czterosuwowych benzynowych oraz z zapłonem samoczynnym, motocykli, quadów, łodzi. Firma proponująca najlepszego gatunku produkty wybierane przez kierowców na całym świecie. W swojej ofercie posiada oleje syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne o normach dedykowanych do praktycznie każdego modelu samochodu i każdych możliwych warunków klimatycznych! 


Zamienniki

Płatności i metody dostawy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.