...
...
...

CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL E 5W20 FORD 948B 1L

MAGNATEC 5W20 1L
32.90 zł
Cena netto 26.75 zł
dostępny
Numer katalogowy
MAGNATEC 5W20 1L
Producent
Stan
Produkt nowy, oryginalny, zapakowany.
Oferta dotyczy
1 sztuki
Czar realizacji
24 godziny
Ocena produktu
4 z 395 ocen.
Czas na zwrot
14 dni
Opis
Producent

OLEJ SYNTETYCZNY CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL E 5W20 ECOBOOST
Specyfikacje i normy
  • Meets Ford WSS-M2C948-B
Pojemność

1 opakowanie - 1 litr

Opis

Nowy olej silnikowy Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 jest olejem opracowanym wspólnie z Fordem dla silników o zmniejszonej pojemności  Ford EcoBoost. Spełnia wymagania w zakresie oszczędności paliwa, zapewniając przejechanie większej liczby kilometrów na tej samej ilości paliwa. W 2011 roku Ford wprowadził, jako pierwszy na rynku, nową generację silników zwanych EcoBoost. Dostarczają one więcej mocy przy zmniejszonej pojemności, dzięki bezpośredniemu wtryskowi paliwa, turbodoładowaniu oraz zmiennym fazom rozrządu. Inżynierowie Castrol współpracowali z inżynierami Forda już od pierwszego dnia pracy nad silnikiem, tworząc wyjątkową synergię pracy.

 

Ogromnym wyzwaniem było opracowanie technologii, która byłaby odporna na wysokie temperatury i kontrolowałaby tworzenie się osadów bez zwiększania wewnętrznego tarcia silnika, a z drugiej strony dostarczałaby oszczędności paliwa, jaka jest wymagana w silnikach EcoBoost. Po dwóch latach prac badawczych i rozwojowych oraz rygorystycznych testów prowadzonych na silnikach prototypowych, Castrol opracował nowy, wyjątkowy olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20  przeznaczony specjalnie do silnika Ford EcoBoost. Wiele korzyści nowego silnika Ford EcoBoost w zakresie osiągów i oszczędności paliwa wynika z faktu, iż osiąga on optymalną temperaturę pracy znacznie szybciej niż normalne silniki oznacza to, że także olej musi o wiele szybciej zacząć skutecznie pracować. Olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 wykorzystuje unikalną dla Castrol technologię Inteligentnych Molekuł, chroniącą silnik od momentu przekręcenia kluczyka.

 

Zapewnia wyjątkową czystość

Niezbędnym warunkiem zachowania najwyższego poziomu osiągów i oszczędności silnika w okresach między serwisami jest także utrzymanie jego czystości. Formuła oleju Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 gwarantuje utrzymanie silnika w czystości, bez osadów i nagarów, czego efektem jest gładka i swobodna praca ruchomych części silnika, które nie napotykają na opór, dodatkowo podnosząc osiągi i zapewniając oszczędność paliwa.

Stosowany na pierwsze fabryczne zalanie

Sukces współpracy pomiędzy Fordem i Castrol przy opracowaniu oleju przeznaczonego specjalnie do nowego silnika Ford EcoBoost oznacza, że wyłącznie Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 jest olejem stosowanym na pierwsze fabryczne zalanie zarówno do silnika 1.0, jak i wszystkich innych silników EcoBoost. Jest to jedyny olej testowany przez Ford/Castrol w silniku Ford EcoBoost 1.0 oraz pierwszy olej zgodny z najnowszą specyfikacją WSS-M2C948-B.Z sukcesem przetestowany w realnych warunkach jazdy Test FIA, ADAC olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 dostarczył w trasie oszczędność paliwa na poziomie 1,5, znacznie przekraczając limity w normie 913-C.Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 to olej przeznaczony do silnika Ford EcoBoost 1.0 oraz rekomendowany przez Forda jako jedyny środek smarny gwarantujący optymalne funkcjonowanie i oszczędność paliwa w okresach między przeglądami.

Zalety i korzyści
  • Dzięki technologii Inteligentnych Molekuł utrzymuje film olejowy na najważniejszych elementach silnika
  • Najlepsza ochrona silników Ford EcoBoost
  • Stała ochrona od momentu przekręcenia kluczyka
  • Zmniejszenie zużycia podczas rozruchu oraz rozgrzewania się silnika
  • Znaczne obniżenie ilości spalanego paliwa
  • Zielone zabarwienie oraz podwójna filtracja jest gwarancją profesjonalnej jakości

Castrol jest brytyjskim przedsiębiorstwem założonym przez Charlesa Wakefielda w 1899 roku jako CC Wakefield & Company w Londynie. Wraz z początkiem XX wieku firma rozpoczęła produkcję oleju silnikowego samochodowego zawierający olej rycynowy pod nazwą Castrol. W roku 1960 nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Castrol, natomiast w 1966 roku została ona zakupiona przez szkocki koncern naftowy Burmah Oil. W 2000 roku doszło do finalizacji zakupu spółki Burmah Oil, wraz z marką Castrol, która została wcielona w inny koncern naftowy - BP.

Marka Castrol posiada centra technologiczne w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Indiach, Chinach oraz Niemczech. Zatrudnia ona łącznie 7500 wykwalifikowanych pracowników w ponad 46 krajach dystrybuując swoje produkty do ponad 120 krajów świata. Przez okres 110 lat marka zdobyła doświadczenie oraz renomę, przez co jest ona znana i ceniona na całym świecie.

Oleje Castrol charakteryzują się szeroką ofertą środków smarnych, płynów oraz olejów silnikowych, przekładniowych, hydraulicznych o doskonałych parametrach do każdego zastosowania. Wszystkie produkty zapewniają najwyższy poziom ochrony jednostki napędowej w Twoim samochodzie. Oleje silnikowe Castrol EDGE wykonane są w technologii Fluid TITANIUM, które fizycznie są w stanie zmienić swoją strukturę - mogą się stać mocniejsze pod obciążeniem tak by nie dopuścić do kontaktu typu metal-metal i zredukować tarcie aż o 20%. Oleje silnikowe Castrol Magnatec zawierają w swoim składzie inteligentne molekuły umożliwiając przywieranie oleju do kluczowych ruchomych elementów silnika radykalnie redukując zużycie oleju w silniku.

Płatności i metody dostawy
Czas wysyłki dla tej oferty: 24 godziny
Odbiór osobisty
0.00 PLN
odbiór po potwierdzeniu zamówienia
Paczkomaty Inpost
10.00 PLN
48H od nadania
Poczta polska - odbiór w punkcie
8.00 PLN
do 3 dni od nadania
Poczta polska - Kurier 48H
13.00 PLN
do 48h od nadania
Poczta polska - Kurier 48H - pobranie
15.00 PLN
do 48h od nadania
Kurier
13.00 PLN
do 24h od nadania
Kurier pobranie
15.00 PLN
do 24h od nadania
Jedna przesyłka to maksymalnie 30kg. Jeżeli nie jesteś pewny kosztu dostawy, skontaktuj się z Nami.

Zamienniki OE

Inne produkty

Inne w tej kategorii

Motostacja sp z o.o.
ul. Longinusa Podbipięty 29
31-980 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Poprzedni właściel, Motostacja s.c. NIP: 6751442339
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2020 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.