ProfiAuto Show 2019 - wrażenia po okiem Motostacja.pl

11 Jun 2019, Wydarzenia

W Katowickim spodku zakończyły się 16 targi ProfiAuto Show. Oprócz licznych wystawców reprezentujących czołowe marki z branży automotive w nowym centrum kongresowym firma MotoProfil zorganizowala wiele atrakcji, które przyciągały widzów. Nowością był pierwszy skok na bungee samochodem (z człowiekiem środku), rywalizacje mechaników, pokazy driftingu 500 konnym BMW. 

Skok adrenaliny mogły zapewnić mocne gokarty Caroli Stinger, przejażdżka Twincarem lub drifting trójkołowcem specjalnej konstrukcji. Męska część widowni cieszyła oko na pokazie bikini car wash. 20 tys metrów kwadratowych katowickiego centrum kongresowego mieściło jeszcze wiele innych atrakcji. Czego dowiedzieliśmy się u niektórych wystawców?

Wśród kilkuset wystawców byli zarówno producenci części motoryzacyjnych, motocyklowych, chemii, olejów i akcesoriów samochodowych jak i dealerzy nowych aut. Na specjalnym stoisku był przygotowany motor Tomasza Golloba czy nowe auto Kajetana Kajetanowicza.

Brembo

Spośród wielu prezentowanych i doskonale znanych już produktów Brembo do tegorocznych nowości na stoisku marki należy zaliczyć nowe klocki hamulcowe XTRA oraz współodlewane tarcze hamulcowe cocast. W opinii autorów projektu z Brembo Laboratorium Friction nowe klocki hamulcowe XTRA pojawiły się na rynku z dwóch powodów.  Nowe tarcze współodlewane Brembo są w pełni bezpieczne, co potwierdza dopuszczający je do dystrybucji certyfikat UNECE R-90, odporne na odkształcenia termomechaniczne i na ściernie oraz o ok. 15% lżejsze od jednolitych tarcz o takim samym wymiarze. Jest to bardzo podkreślana zaleta, ponieważ ma bezpośredni wpływ na obniżenie masy resorowanej i prowadzenie samochodu.Polecamy

“Podczas targów największy nacisk kładliśmy na nasze nowe narzędzie do inspekcji pojazdów, DENSO e-Videns, które w tym roku zostało wprowadzone na polski rynek” – mówi Szymon Stencel, Sales Executive DENSO Polska. Dedykowane warsztatom narzędzie E-Videns umożliwia innowacyjną metodę inspekcji pojazdów, na którą składa się krótki kwestionariusz dla kierowcy, skan diagnostyczny w poszukiwaniu kodów błędów, odczyt danych z pracującego silnika i porównanie ich z danymi referencyjnymi oraz kontrola wizualna. “W połączeniu z intuicyjną, przyjazną dla użytkownika platformą cyfrową, e-Videns umożliwia mechanikowi obiektywną ocenę stanu technicznego pojazdu

Polecamy

Grupa Febi Bilstein promowała nowe grupy towarowe: łańcuchy rozrządu, układy hamulcowe czy pompy wody.
Ponad 300 nowych referencji rozrządów w tym zestawy z napinaczami łańcucha, prowadnicami, ślizgami i kołami zębatymi. Wybrane łańcuchy posiadają powłokę Tritant (patent), dzięki której ograniczają zużycie łańcucha.
W hamulcach pojawiło się ponad 2500 nowych referencji o jakości OE. Oferta pomp wody została powiększona  o 260 referencji.

Do grupy należy marka Blue Print, w ofercie której promowane są wycieraczki i sprzęgła. Oferta wycieraczek to kompleksowy program szkieletowych, hybrydowych oraz płaskich piór wycieraczek jak również tylnych wycieraczek z dedykowanym mocowaniem. 47 referencji pokrywa ponad 90% europejskiego parku samochodów osobowych. W konkursie organizowanym na stoisku marki klienci będą mogli zamontować wycieraczki Blue Print na czas i wygrać komplet wycieraczek. Prezentowano wymianę sprzęgła w samochodzie wyposażonym w silnik 2.0 hdi 

Polecamy

Dla SKF branżowe targi ProfiAuto to okazja zarówno do spotkania się z mechanikami samochodowymi, jak i prezentacji swojej oferty.
Parafrazując powiedzenie – samochód jaki jest każdy widzi. A co się kryje pod karoserią? To także nie jest tajemnicą – tysiące elementów i części. Niektóre z nich pochodzą od SKF. Które? W tym pomoże technologia rozszerzonej rzeczywistości dostępna za pośrednictwem gogli VR. Przenosząc się w świat cyfrowy zobaczymy to na przykładzie trójwymiarowego modelu koła samochodowego zbudowanego na elementach układu zawieszenia i kierowniczego SKF. Co więcej, po zeskanowaniu unikalnego kodu i zainstalowaniu aplikacji SKF, podobny efekt będzie można przenieść na ekran swojego smartfonu lub tabletu.

Podczas ostatniej edycji Automechaniki we Frankfurcie zaprezentowaliśmy absolutnie nową gamę produktów SKF. Są to elementy układu zawieszenia i kierowniczego. Części te znajdą się również na naszym stoisku podczas ProfiAuto Show 2019, ale przygotowaliśmy też wirtualny pokaz ich zastosowania w samochodzie. Myślę, że taka forma będzie coraz częściej wykorzystywana na szkoleniach czy targach, ciekawi jesteśmy pierwszych wrażeń naszych gości.

Katarzyna Skowronek, SKF

Dołącz do dyskusji

Motostacja sp z o.o.
ul. Christo Botewa 6A
30-798 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2022 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.