Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Debiutuje nowe Audi S8, tym razem bez diesla

03 Jul 2019, Newsy
Debiutuje nowa odmiana Audi A8, tym razem jest to jej sportowa odmiana S8. Tym razem pod maskę nie trafił silnik diesla jak w nowych europejskich wariantach S6 oraz S7.
Audi nie postąpiło w S8 jak w innych nowych modelach i nie zamontowało w sportowej limuzynie silnika diesla. Pod maską znajdzie się silnik o pojemności 4 litrów w układzie V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 571 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Czas jaki samochód potrzebuje do osiągnięcia pierwszej setki nie został oficjalnie podany, ale powinniśmy się spodziewać czasu lepszego niż topowa odmiana A8.

Sportowa limuzyna ponadto posiada system miękkiej hybrydy tzw.: "Mild Hybrid" opartą o układ 48-woltowy, który dzięki zastosowaniu elektrycznej sprężarki będzie wspomagał samochód przy niskich prędkościach, gdy obroty silnika są zbyt niskie do uruchomienia pełnego turbodoładowania i rozwinięcia maksymalnej mocy.

Samochód prezentuje się znacznie lepiej niż jego bazowa wersja. Względem zwykłej A8, "S'ka" otrzymała obniżone zawieszenie, większe aluminiowe felgi, pojawiło się wiele chromowanych elementów, przeprojektowany został przedni zderzak, pojawiły się z tyłu cztery końcówki wydechu a układ hamulcowy otrzymał duże lakierowane zaciski.
Cała moc z benzynowej V-ósemki będzie przenoszona na asfalt dzięki znanemu napędowi na cztery koła Quattro, który będzie już w standardzie, podobnie jak system czterech kół skrętnych. Nie jest znana specyfikacja, ale wysoce prawdopodobne jest wykorzystanie jej z nowej Q7. Tylne koła będą mogły się wówczas skręcić do 5 stopni. Przy niskich prędkościach będą się obracały w przeciwnym kierunku względem kół przednich by ułatwić poruszanie się po parkingach i ciasnych drogach, a przy wyższych obracać się w tym samym kierunku co przednie, co ma wpływać na stabilność prowadzenia.

Póki co nie jest nam znany cennik. Oficjalna premiera ma nastąpić podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie nad Menem, wówczas powinniśmy znać wszystkie szczegóły na temat nadchodzącej nowości. Samochód do sprzedaży ma trafić pod koniec roku.

Dołącz do dyskusji