Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Autokary wycofane z ruchu tuż przed wyjazdem na kolonie z dziećmi

09 Jul 2019, Newsy
Zaczęły się wakacje, dzieci wyjeżdżają na kolonie i obozy, a rodzice kontrolują autokary. W ostatnich latach wzrosła świadomość na temat bezpieczeństwa transportu osób. W związku z licznymi wypadkami autokarów przez ich zły stan techniczny, powstała akcja “Bezpieczny autokar” mająca na celu wyeliminowanie niesprawnych pojazdów z użytku. 

Przez pierwsze tygodnie wakacji inspektorzy transportu drogowego skontrolowali blisko 500 autokarów. Na niektórych przewoźników nałożono mandaty, za niedotrzymanie przepisów dotyczących stanu technicznego pojazdu, innym zatrzymano dowody rejestracyjne. Część pojazdów była w tak w złym stanie technicznym, że nie dopuszczono ich do użytku i wydano zakaz dalszej jazdy. 

Kontrolę autokaru można zgłosić do Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. Należy podać miejsce i godzinę odjazdu. Podczas kontroli sprawdza się stan techniczny, czas pracy i trzeźwość kierowców. Kontrole autokarów są także przeprowadzane wyrywkowo na drogach. W przypadku niedopuszczenia autokaru do ruchu, przewoźnik musi zapewnić bezpieczny przejazd. Dołącz do dyskusji