Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Popularny Fiat Ducato otrzyma napęd elektryczny

04 Jul 2019, Newsy
Koncern Fiat Chrysler Automobiles zaprezentował popularnego na starym kontynencie Fiata Ducato w wariancie w pełni elektrycznym. Ducato Electric ma trafić do sprzedaży w 2020 roku i uzupełnić ofertę, w której już znajduje się Ducato Natural Power zasilane metanem.

Ducato jest jednym z najpopularniejszych samochodów dostawczych w Europie. Od rozpoczęcia produkcji minęło 38 lat i Fiat uznał, że przyszedł czas na rozpoczęcie produkcji wersji bardziej ekologicznej. Jedną z tych opcji jest właśnie Fiat Ducato Electric, samochód w pełni elektryczny.

Popularny dostawczak będzie dostępny we wszystkich wariantach zabudowy i taką samą pojemnością wnęki ładunkowej jak w wersji spalinowej, od 10 do 17 m3. Jego maksymalna ładowność ma wynieść 1950 kg. Ducato Electric ma być dostępne w jednym wariancie mocy - 90 kW generujące 280 Nm. W zależności od dwóch wariantów pojemności akumulatorów Ducato ma mieć zasięg 220 lub 360 km na jednym ładowaniu - według starszej, mniej realnej normy NEDC, dlatego według nas można założyć realny zasięg na poziomie 150 lub 270 km. Bez względu na wybraną pojemność baterii, prędkość maksymalna będzie ograniczona do 100 km/h.

Normy emisji spalin zaostrzają się nieubłaganie, dlatego nie ma się co dziwić, że kolejni producenci dążą do elektryfikacji swojej gamy modelowej.

Dołącz do dyskusji