Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Czy można posiadać szybkie kombi ze znaczkiem BMW? Oczywiście - Nowa Alpina B3 Touring

23 Sep 2019, Newsy
Czy można posiadać bardzo szybkie kombi, które nie będzie z pod znaku czterech pierścieni? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Podczas targów we Frankfurcie niemiecki tuner Alpina zaprezentowała swoje najnowsze dzieło - Alpina B3 Touring. Ma to być najszybsze kombi ze znaczkiem BMW, jednocześnie nie posiadające charakterystycznego oznaczenia M.
Alpina to obecnie marka specjalizująca się w fabrycznej przebudowie niektórych modeli BMW dodając swoją wizję dla bawarskich samochodów. Alpina oprócz nadawania drugiego, swojego numeru nadwozia przekształca modele BMW w bardziej rasowe, luksusowe. Nowa Alpina B3 Touring bazuje na BMW serii 3 generacji G21, pod maską można znaleźć 3-litrowy rzędowy silnik, który przeszedł liczne modyfikacje. Dołożona została dodatkowa turbosprężarka (łącznie znajdują się teraz dwie), nowe oprogramowanie oraz bardziej wydajny układ chłodzenia. Po wszystkich zmianach silnik generuje 468 KM oraz 700 Nm momentu obrotowego (od 3000 obr/min) dzięki czemu jest w stanie konkurować z Audi RS4 Avant czy Mercedesem-AMG C63 T-Model (kombi).
Wszystko to sprzęgnięte z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, w której Alpina skróciła czas zmiany biegów. Moc jest przekazywana na asfalt dzięki napędowi na cztery koła xDrive, który dodatkowo otrzymał elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi - mający zapewnić lepszą przyczepność podczas jazdy.
Alpina B3 Touring ma być najszybszym kombi z pod znaku bawarskiego producenta - prędkość maksymalna ma przekraczać 300 km/h. Alpina ma również oferować w standardzie 19-calowe obręcze kół ze szprychami ułożonymi w układzie 5x4, za ewentualną dopłatą będzie można posadzić samochód na 20-calowych felgach o tradycyjnym, minimalistycznym układzie równie ułożonych dwudziestu szprych. Do sprzedaży ma wrócić również klasyczny, zamykany dekielek obręczy kół.

Dołącz do dyskusji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.