BMW zaprezentowało nową generację swojego flagowego SAV-a, gdyż tak określa go producent. BMW X6 swoją premierą w 2007 rozpoczął modę na samochody SUV w stylu coupe, wówczas nadwozie wzbudzające kontrowersje, dzisiaj widoczne u większości liczących się producentów.
SAV to według BMW Sports Activity Vehicle mająca podkreślać swój sportowy charakter. Zgodnie z panującymi trendami samochód urósł na długość i szerokość. Nadwozie ma mieć długość 4935 mm, szerokie na 2004 mm i niższe o 6 mm (Dokładnie 1696 mm). Rozstaw osi również jest większy i wynosi 2975 mm, większy rozstaw osi ma zapewnić większy komfort i zapewnić więcej miejsca w kabinie pasażerskiej.
Bawarski producent możliwe, że wysłuchał po części głosu ludu po fali rozgoryczenia nowymi nerkami w niby młodszej serii 7. W nowej X6 nerki wyglądają znacznie zgrabniej i pasują do tej wielkości bryły. Nowością ma być podświetlenie wspomnianych nerek przy każdorazowym otwarciu lub zamknięciu samochodu, pojawi się również opcja włączenia tej funkcji podczas jazdy. Podświetlenie nerek nie będzie w standardzie, pojawi się jako opcja w konfiguratorze. Samochód z tyłu otrzymał wzdłużne lampy LED, a karoseria otrzymała więcej przetłoczeń. W standardzie X6 będzie siedziała na 19-calowych alufelgach, a za dopłatą będą większe obręcze o średnicy od 20 do 22 cali. Po za wersjami standardowymi na start będą dostępne wersje xLine oraz M Sport. Będzie możliwe doposażenie w adaptacyjne światła LED z opcjonalną funkcją BMW Laserlight zapewniającą lepsze oświetlenie drogi czy zmniejszenia ryzyka oślepienia kierowcy jadącego z naprzeciwka.
We wnętrzu będziemy mogli znaleść już w standardzie skórzaną tapicerkę Vernasca, a opcjonalnie takie funkcje jak wielofunkcyjne siedzenia z przodu z funkcją masażu, czterostrefową automatyczną klimatyzację, uchwyty napojów z regulacją temperatury, szklane dodatki na przełącznikach i elementach sterujących, panoramiczne okno dachowe Sky Lounge, system zapachowy wnętrza Ambient Air czy system dźwiękowy Bowers & Wilkins Surround Diamond+ 3D. Tylną kanapę będzie można składać w proporcjach 40:20:40, dzięki czemu pojemność bagażnika będzie się wahać od standardowej pojemności 580 do 1530 litrów przy złożonych całkiem oparciach. Funkcja Dynamic Damper Control, adaptacyjne zawieszenie M Professional z aktywną stabilizacją poprzeczną oraz układ Integral Active Steering oraz zawieszenie pneumatyczne z możliwością regulacji wysokości 80 mm będzie dbało o nasz komfort. Na hasło "Hej BMW" bedzie dostępne inteligentny asystent osobisty, który większą ilość funkcji i umiejętności będzie zyskiwał wraz z aktualizacjami dokonującymi się samoczynnie za pośrednictwem smartfona oraz łączności samochodowej w ramach funkcji zdalnych aktualizacji.
Na początku do wyboru będą dwie jednostki bendynowe oraz dwie wysokoprężne. Podstawowym silnikiem benzynowym będzie 3-litrowy sześciocylindrowy wariant xDrive40i o mocy 340 KM, którego spalanie według producenta ma wynieść 8-8,6 l/100km. Bazowym silnikiem wysokoprężnym ma być 3-litrowy sześciocylindrowy diesel xDrive30d o mocy 265 KM i spalaniu 6,1-6,6 l/100km.
Dla osób chcących faktycznie przemianować samochód na SAV-a będą dostępne dwa topowe warianty. Jeden wariant benzynowy o oznaczeniu M50i będzie silnikiem 4.4 V8 o mocy 530 KM i spalaniu 10,4-10,7 l/100km. Drugi wariant to M50d, mające pod maską sześć cylindrów i moc 400 KM. Oba warianty będą posiadały w standardzie sportowy układ wydechowy M Performance, dla słabszych wersji wydech ma być dostępny w opcji. Sportowe doznania będą generowane przez elektronicznie sterowaną blokadę tylnego mechanizmu różnicowego M wchodzącego w skład wyposażenia M Sport oraz opcjonalnego pakietu xOffroad. Wszystkie wersje silnikowe będą posiadały w standardzie ośmiobiegową skrzynię automatyczną Steptronic.
Samochód ma być produkowany w amerykańskiej fabryce, a na rynek ma trafić w listopadzie bieżącego roku. Polska premiera jest planowana na przyszły rok. Na obecną chwilę cennik nie jest znany, możliwe, że więcej szczegółów otrzymamy na wrześniowych targach we Frankfurcie nad Menem.