Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Nowe BMW X6, premiera w listopadzie

08 Jul 2019, Newsy
BMW zaprezentowało nową generację swojego flagowego SAV-a, gdyż tak określa go producent. BMW X6 swoją premierą w 2007 rozpoczął modę na samochody SUV w stylu coupe, wówczas nadwozie wzbudzające kontrowersje, dzisiaj widoczne u większości liczących się producentów.

SAV to według BMW Sports Activity Vehicle mająca podkreślać swój sportowy charakter. Zgodnie z panującymi trendami samochód urósł na długość i szerokość. Nadwozie ma mieć długość 4935 mm, szerokie na 2004 mm i niższe o 6 mm (Dokładnie 1696 mm). Rozstaw osi również jest większy i wynosi 2975 mm, większy rozstaw osi ma zapewnić większy komfort i zapewnić więcej miejsca w kabinie pasażerskiej.
Bawarski producent możliwe, że wysłuchał po części głosu ludu po fali rozgoryczenia nowymi nerkami w niby młodszej serii 7. W nowej X6 nerki wyglądają znacznie zgrabniej i pasują do tej wielkości bryły. Nowością ma być podświetlenie wspomnianych nerek przy każdorazowym otwarciu lub zamknięciu samochodu, pojawi się również opcja włączenia tej funkcji podczas jazdy. Podświetlenie nerek nie będzie w standardzie, pojawi się jako opcja w konfiguratorze. Samochód z tyłu otrzymał wzdłużne lampy LED, a karoseria otrzymała więcej przetłoczeń. W standardzie X6 będzie siedziała na 19-calowych alufelgach, a za dopłatą będą większe obręcze o średnicy od 20 do 22 cali. Po za wersjami standardowymi na start będą dostępne wersje xLine oraz M Sport. Będzie możliwe doposażenie w adaptacyjne światła LED z opcjonalną funkcją BMW Laserlight zapewniającą lepsze oświetlenie drogi czy zmniejszenia ryzyka oślepienia kierowcy jadącego z naprzeciwka.
We wnętrzu będziemy mogli znaleść już w standardzie skórzaną tapicerkę Vernasca, a opcjonalnie takie funkcje jak wielofunkcyjne siedzenia z przodu z funkcją masażu, czterostrefową automatyczną klimatyzację, uchwyty napojów z regulacją temperatury, szklane dodatki na przełącznikach i elementach sterujących, panoramiczne okno dachowe Sky Lounge, system zapachowy wnętrza Ambient Air czy system dźwiękowy Bowers & Wilkins Surround Diamond+ 3D. Tylną kanapę będzie można składać w proporcjach 40:20:40, dzięki czemu pojemność bagażnika będzie się wahać od standardowej pojemności 580 do 1530 litrów przy złożonych całkiem oparciach. Funkcja Dynamic Damper Control, adaptacyjne zawieszenie M Professional z aktywną stabilizacją poprzeczną oraz układ Integral Active Steering oraz zawieszenie pneumatyczne z możliwością regulacji wysokości 80 mm będzie dbało o nasz komfort. Na hasło "Hej BMW" bedzie dostępne inteligentny asystent osobisty, który większą ilość funkcji i umiejętności będzie zyskiwał wraz z aktualizacjami dokonującymi się samoczynnie za pośrednictwem smartfona oraz łączności samochodowej w ramach funkcji zdalnych aktualizacji.
Na początku do wyboru będą dwie jednostki bendynowe oraz dwie wysokoprężne. Podstawowym silnikiem benzynowym będzie 3-litrowy sześciocylindrowy wariant xDrive40i o mocy 340 KM, którego spalanie według producenta ma wynieść 8-8,6 l/100km. Bazowym silnikiem wysokoprężnym ma być 3-litrowy sześciocylindrowy diesel xDrive30d o mocy 265 KM i spalaniu 6,1-6,6 l/100km.

Dla osób chcących faktycznie przemianować samochód na SAV-a będą dostępne dwa topowe warianty. Jeden wariant benzynowy o oznaczeniu M50i będzie silnikiem 4.4 V8 o mocy 530 KM i spalaniu 10,4-10,7 l/100km. Drugi wariant to M50d, mające pod maską sześć cylindrów i moc 400 KM. Oba warianty będą posiadały w standardzie sportowy układ wydechowy M Performance, dla słabszych wersji wydech ma być dostępny w opcji. Sportowe doznania będą generowane przez elektronicznie sterowaną blokadę tylnego mechanizmu różnicowego M wchodzącego w skład wyposażenia M Sport oraz opcjonalnego pakietu xOffroad. Wszystkie wersje silnikowe będą posiadały w standardzie ośmiobiegową skrzynię automatyczną Steptronic.
Samochód ma być produkowany w amerykańskiej fabryce, a na rynek ma trafić w listopadzie bieżącego roku. Polska premiera jest planowana na przyszły rok. Na obecną chwilę cennik nie jest znany, możliwe, że więcej szczegółów otrzymamy na wrześniowych targach we Frankfurcie nad Menem.

Dołącz do dyskusji