Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Światła laserowe oraz system Mild Hybrid w odświeżonym BMW serii 5

24 Sep 2019, Newsy
BMW uchyliło rąbek tajemnicy dotyczący zmian w nadchodzącym liftingu serii 5. Oprócz zmian stylistycznych oraz wyposażeniowych we wnętrzu pojawi się również technologia tzw. "miękkiej hybrydy" - Mild hybrid.
Technologia wykorzystana w nowej serii 5 to nic innego jak 48-woltowa instalacja elektryczna, posiadająca alternator zintegrowany z rozrusznikiem (alternator może pełnić funkcję rozrusznika). Pozwoli to na zmniejszenie obciążenia silnika, tym samym dając możliwość zwiększenia jego wydajności bez wpływu na dotychczasową dynamikę jazdy.
Instalacja 48-woltowa połączona z drugim, dodatkowym akumulatorem pozwoli zwiększyć efektywność układu regeneracji energii z hamowania (tzw. rekuperacji) umożliwiając na wykorzystywanie zgromadzonej energii do zasilania pokładowych urządzeń elektrycznych.

Dołącz do dyskusji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.