Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Volvo XC100 - konkurent dla Mercedesa GLS czy BMW X7

13 Aug 2019, Newsy
Volvo dzięki wsparciu chińskiego kapitału rozwija się w imponującym tempie. Przykładowo model XC90 bardzo dobrze sprzedaje się za wielką wodą w Stanach Zjednoczonych, lecz model ten nie stanowi bezpośredniej konkurencji dla większych konkurentów - BMW X7 oraz Mercedesa GLS. Szwedzi planują to zmienić.

Szef Volvo - Hakan Samuelsson nie tak dawno temu udzielił wywiadu dla brytyjskiego "AutoExpress", w którym zdradził dalsze plany rozwoju marki. Dowiedzieliśmy się, że Volvo nie planuje zwalniać tempa i zamierza w niedalekiej przyszłości wprowadzić kolejne modele do oferty - małego crossovera oraz konkurenta dla SUV-ów największych rozmiarów jak GLS czy X7.
Wspomniany duży SUV będzie mógł nosić oznaczenie XC100, a główne jego zmiany będą widoczne za słupkiem B. Tak możemy wywnioskować ze zdjęć zakamuflowanego pojazdu, który mocno przypominał przedłużone XC90 - testy modelu trwają zatem od dłuższego czasu. Kwestia silnikowa nie została na ten moment jeszcze określona, ale na pewno pojawią się w ofercie głównie silniki czterocylindrowe, prawdopodobnie wsparte silnikami elektrycznymi. Pod względem wizerunku Volvo z tego powodu będzie miało znacznie ciężej względem Mercedesa czy BMW, które w swoich największych modelach oferują silniki sześcio oraz ośmiocylindrowe. Zabieg elektryfikacji jednostki czterocylindrowej może odnieść swoisty sukces w europie, lecz niekoniecznie tak może być w przypadku rynku amerykańskiego.

XC100 ma powstać na platformie SPA2 będącej w stanie służyć do produkcji samochodów o długości nawet 5,2 metra. Nowy model ma mierzyć około 5,2 metra i być przy tym dłuższym od XC90 o dodatkowe 30 centymetrów. Pozwoli to na wydłużenie rozstawu osi, a co za tym idzie zwiększenie wolnej przestrzeni w kabinie pasażerskiej oraz wydłużenie tylnego zwisu, który zwiększy pojemność bagażnika oraz zwiększy funkcjonalność dodatkowymi dwoma miejscami. Oprócz XC100, na nowej platformie ma zostać zbudowany trzeci model w wydzielonej od Volvo marce jaką jest Polestar. Nowy model elektrycznej marki miałby być dużym SUV-em i konkurować z Teslą model X.

Dołącz do dyskusji