Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Premiera pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki - Volkswagen ID.3

10 Sep 2019, Newsy
Volkswagen podczas rozpoczynających się targów we Frankfurcie zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model - ID.3. Wersja produkcyjna z zewnątrz nie różni się wiele od i-D concept zaprezentowanego jakiś czas temu, wnętrze różni się natomiast znacząco.
Pierwszy w pełni elektryczny model marki zbudowany całkowicie od zera powstał na platformie MEB umożliwiającej masową produkcję samochodów elektrycznych. Koncern tym samym wchodzi w nową erę swojej działalności, która ma się charakteryzować znacznie większą dbałością o środowisko. Takie posunięcie ma na pewno związek z aferą "Dieselgate", której początek zaowocował właśnie Volkswagen. Volkswagen w międzyczasie zaprezentował swój nowy logotyp, prezentujący przede wszystkim prostotę wykonania. Pierwszym produkcyjnym modelem wyposażonym w nowy logotyp będzie właśnie ID.3 a nie tak jak wcześniej sądzono - nowa generacja Volkswagen'a Golfa, której nie zobaczymy we Frankfurcie.
Model ID.3 będzie posiadał trzy warianty akumulatorów do wyboru - najmniejsze o pojemności 45 kWh dające możliwość przejechania około 330 kilometrów. Wyżej pozycjonowana będzie pojemność 58 kWh z zasięgiem oscylującym na poziomie 420 kilometrów. Topowym wariantem będzie 77 kWh dający możliwość przejechania nawet 550 kilometrów. Przy wykorzystaniu ładowarki 100 kW w ciągu 30 minut powinniśmy naładować baterię do poziomu zdolnego przejechać około 290 kilometrów.
Akumulatory zostały umieszczone w podłodze dając przy tym większą przestrzeń w kabinie, silnik elektryczny został natomiast umieszczony na tylnej osi. Niezależnie od wariantu pojemności baterii, będziemy posiadać tylko jeden wariant silnika elektrycznego o mocy 205 KM (150 kW) oraz 310 Nm momentu obrotowego - jak to w samochodzie elektrycznym, dostępnym od razu. Przyspieszenie do setki nie zostało przez producenta określone, za to ujawniona została prędkość maksymalna ID.3, która będzie ograniczona elektronicznie do maksymalnie 160 km/h.
We wnętrzu znajdziemy dwa ekrany, jeden zastępujący tradycyjne zegary oraz drugi w centralnej części deski rozdzielczej służący do obsługi systemu inforozrywki. Na początku dostępna będzie limitowana wersja 1ST (First edition), w pierwszej kolejności ID.3 otrzymają osoby, które zarezerwowały samochód online na stronie producenta - chętnych było przeszło 30 tysięcy. Limitowana wersja w standardzie będzie posiadać m.in: nawigację satelitarną, podgrzewane przednie fotele oraz kierownicę oraz 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. W przypadku jeżeli zdecydujemy się na bogatszą wersję Plus otrzymamy w zamian m.in: dodatkową kamerę cofania, adaptacyjny tempomat, przyciemniane szyby, matrycowe reflektory LED oraz 19-calowe obręcze kół. Za dodatkową opłatą będzie możliwe wyposażenie ID.3 w system nagłośnienia Beats Premium, panoramiczny dach czy nawet 20-calowe obręcze kół.

Dołącz do dyskusji