Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Najcenniejsze marki motoryzacyjne świata

05 Jul 2019, Newsy
Eksperci Millward Brown opublikowali raport "BrandZ 100 Most Valuable Global Brands" prezentujący 100 najbardziej wartościowych marek na świecie. W tegorocznym zestawieniu 100 marek znalazło się miejsce dla producentów samochodów. Według renomowanej agencji najbardziej cenioną marką motoryzacyjną jest Toyota, która w rankingu została sklasyfikowana na 41 miejscu. Żaden inny producent nie wypadł od japońskiej marki lepiej.

By zająć wysoką pozycję w rankingu nie wystarczy być bogatszym od innych. Millward Brown brał pod uwagę wiele innych czynników jak np.: badania opinii publicznej, oceny  bieżącej działalności przedsiębiorstwa, plany i strategie na przyszłość czy działania związane z ochroną środowiska i inwestycjami w rozwiązania ekologiczne. Twórcy rankingu zauważają, że w najbliższej przyszłości producenci samochodów będą chcieli wypuścić na rynek co najmniej jeden model w pełni elektryczny. Producenci oprócz pełnej elektryfikacji swoich modeli skupią się na technologii hybrydowej, głównym czynnikiem na to jest słaba dostępność punktów ładowania w niektórych krajach oraz ograniczenia związane z bateriami i zasięgiem samochodów elektrycznych. Ograniczenia produkcyjne baterii, problemy z zasięgiem oraz niewystarczająca infrastruktura mogą opóźnić masową sprzedaż samochodów elektrycznych.

Najbardziej cenionymi markami według Millward Brown są: Toyota, Mercedes-Benz, BMW, Honda, Ford, Nissan, Tesla, Audi, Volkswagen i Porsche które debiutuje w rankingu. Znaczna większość producentów względem zeszłego roku, oprócz Volkswagena zanotowała spadki wartości. Najmniejszy spadek wartości osiągneła amerykańska Tesla z zaledwie -1% utraty. Najwyższą stratę zaliczył Ford na poziomie -12% względem poprzedniego roku.

Cała branża motoryzacyjna została wyceniona na ok. 7 proc. mniej względem poprzedniego zestawienia. Jest to spowodowane kwestią nowych strategii biznesowych, zmian dotyczących mobilności, technologii napędów. Trend póki co idzie w stronę użytkowania samochodów w abonamencie niż własnościowego posiadania. Niżej podane zestawienie ze względu na możliwe fuzje marek, czy przez poważne problemy finansowe może się w ciągu najbliższej dekady zmienić.

  1. Toyota - 29,151 mld $ - Spadek o 3 proc. względem zeszłego roku
  2. Mercedes-Benz - 23,355 mld $ - Spadek o 9 proc.
  3. BMW - 35,326 mld $ - Spadek o 9 proc.
  4. Honda - 11,749 mld $ - Spadek o 7 proc.
  5. Ford - 11,211 mld $ - Spadek o 12 proc.
  6. Nissan - 10,554 mld $ - Spadek o 8 proc.
  7. Tesla - 9,285 mld $ - Spadek o 1 proc.
  8. Audi - 8.556 mld $ - Spadek o 11 proc.
  9. Volkswagen - 6,707 mld $ - Wzrost o 12 proc.
  10. Porsche - 5.817 mld $ - Debiut na liście

Dołącz do dyskusji