Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Zaprezentowano następną generację popularnego mieszczucha - Hyundai i10

04 Sep 2019, Newsy
Hyundai zaprezentował kolejne wcielenie swojego małego mieszczucha - modelu i10. Model został zaprojektowany oraz będzie produkowany w Europie, głównie z myślą o tutejszym rynku. Hasłem przewodnim jest "Go Big", a sam model pokaże nam rozwiązania spotykane wcześniej w samochodach z wyższej półki.
Nowy Hyundai i10 względem wcześniejszej generacji jest o 20 milimetrów niższy oraz o 20 milimetrów szerszy. Tym sposobem będziemy mogli nie zauważyć zmian w jego rozmiarze. Wygląd nowego i10 został całkowicie odmieniony, pojawiła się sporej wielkości atrapa chłodnicy ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED, cały przód wygląda agresywnie, ale nie nudno. Tylny słupek C otrzyma również oznaczenie modelu z boku, a sam słupek będzie w kształcie litery X.
Paleta kolorów będzie niewielka, zaledwie 10 kolorów nadwozia do wyboru, w tym aż trzy nowe: Dragon Red, Brass oraz Aqua Turquoise. Do wyboru będzie również dwukolorowy dach - czarny bądź czerwony. Wszystkich kombinacji kolorów z zewnątrz będzie do wyboru 22.
Nowy Hyundai i10 będzie oferowany zarówno w wersji trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej. Samochód otrzyma również większy rozstaw osi, co przełoży się na większą przestrzeń dla pasażerów w środku. We wnętrzu znajdziemy klasyczne analogowe zegary z małym ekranem pomiędzy dwoma tarczami oraz ekran do obsługi systemu inforozrywki. Oprócz tego na desce rozdzielczej oraz boczkach drzwi znajdziemy strukturę 3D w kształcie plastra miodu. Wnętrze również będzie można spersonalizować kolorystycznie, do wyboru będą cztery kombinacje kolorów.

Ekran do obsługi systemu inforozrywki będzie o przekątnej 8-cali, oraz będzie posiadał systemy Apple CarPlay oraz Android Auto do bezproblemowej integracji samochodu ze smartfonem. W okolicy dźwigni zmiany biegów znajdziemy bezprzewodową ładowarkę do telefonu, dzięki temu nie zabraknie nam baterii w telefonie podczas dłuższej podróży. Bagażnik będzie jednym z największych w tej klasie i będzie miał pojemność 252-litrów. Próg załadunkowy został obniżony o 29 milimetrów, a dwupoziomowa podłoga bagażnika wraz ze składanymi oparciami tylnej kanapy jedynie zwiększą funkcjonalność tego malucha. Dla zwiększenia komfortu będziemy mogli dodatkowo zamówić kamerę cofania.
Dostępna będzie technologia Bluelink, która ma zapewnić znacznie większe korzyści w zakresie bezpieczeństwa, ochrony, kontroli i łączności za pośrednictwem dostępnych aplikacji. Będziemy w stanie przesłać bezpośrednio dane do nawigacji dzięki technologii POI, a dzięki funkcji "Znajdź mój samochód" będziemy w stanie zlokalizować samochód w miejscach zatłoczonych.

Nowy Hyundai i10 otrzyma również system aktywnego bezpieczeństwa oraz asystenta Hyundai SmartSense. Pojawi się również system unikania kolizji FCA wykorzystujący wielofunkcyjną kamerę do wykrywania nie tylko pojazdów, ale również pieszych przed nami. Oprócz tego otrzymamy asystenta świateł drogowych HBA, który będzie automatycznie przełączał światła mijania z drogowymi, dla zapewnienia lepszej widoczności na drodze. Nie zabraknie również asystenta utrzymania pasa ruchu LKAS oraz systemu ostrzegającego o przekroczeniu dozwolonej prędkości ISLW.

Dołącz do dyskusji