Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Kia Optima znika w rynku - kupisz tylko ze stanu punktów dealerskich

02 Sep 2019, Newsy
Kia Motors Polska informuje, że po dziesięciu latach obecności na rynku wycofany zostaje model Optima. Następca modelu Magentis swoim atrakcyjnym wyglądem miał zagrozić m.in. Toyocie Avensis czy Skodzie Superb. Niestety rynek europejski nie przyjął go.
Model Optima to średniej wielkości samochód, który do sprzedaży trafił w 2010 roku jako następca mało znanego, a przy tym mało popularnego modelu Magentis. Niestety przez okrojoną gamę silnikową oraz jeden typ nadwozia - sedan, pierwsza generacja nie zawojowała rynku europejskiego. Mimo wszystko Kia nie poddała się i w 2015 roku wypuściła następce, już w dwóch odmianach nadwoziowych - oprócz sedana, pojawiło się również kombi.
Mimo wszystko, mimo poszerzenia gamy silnikowej modelu, nawet o wersję hybrydową plug-in hybrid nie pomogło to zawojować europejskiego rynku. Nie ma jednak co się dziwić, samochody klasy średniej przeżywają swój regres i w ogólnej sprzedaży trafia do coraz to mniejszego grona. Ponadto klienci przesiadają się do innych rodzajów samochodów, bardziej modnych - SUV'y, crossovery czy nawet kompakty.

Dołącz do dyskusji