Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Mazda nadal idzie pod prąd - nowy silnik diesel'a w przyszłym roku

21 Oct 2019, Newsy
Mazda nadal jest producentem, który opiera się zabiegom stosowanym przez innych producentów jak np. downsizing czy elektryfikacja gamy silnikowej. Marka planuje na przyszły rok prezentację nowej jednostki wysokoprężnej diesel'a, chcąc przy tym pokazać jakie to mogą być czyste jednostki.
Już w tym roku otrzymaliśmy dwa samochody z rewolucyjnym silnikiem wykonanym w technologii SkyActiv-X o zapłonie samoczynnym. Mazda pokazała przy tym, że technologie występujące na co dzień w silnikach diesel'a można z sukcesem stosować w jednostkach benzynowych. Mazda planuje również wskrzeszenie nietypowego rozwiązania, które wcześniej mogliśmy zobaczyć w samochodach RX - silnik Wankla. Silnik ten prawdopodobnie pojawi się w nadchodzącej Maździe RX-9, ale pewnym jest też pojawienie się silnika w przyszłych samochodach elektrycznych marki, w których będzie pełnił rolę tzw. "Range Extender'a".
Szef działu badań i rozwoju Mazdy w Europie, Christian Schultze, zdradził podczas rozmowy z magazynem Autocar, że producent planuje zaprezentować w przyszłym roku jednostkę wysokoprężną, która ma łączyć w sobie czystość emisji spalin z bardzo wydajną jednostką napędową. Nowy silnik ma przy tym pokazać, jak niewiele różni jednostki napędzane benzyną a olejem napędowym.

Dołącz do dyskusji