Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Marka Aurus otwiera swój pierwszy salon - Rosyjska odpowiedź na Rolls Royce'a

28 Aug 2019, Newsy
Marka Aurus powstała z polecenia prezydenta Federacji Rosyjskiej - Władimira Putina, który chciał przede wszystkim zastąpić swoją obecną limuzynę, czyli Mercedes-Maybach S600 Pullman rodzimą konstrukcją. Nazwa marki wzięła się z połączenia dwóch oznaczeń: Au oznaczające z tablicy Mendelejewa kruszec kojarzący się z bogactwem - złoto. Drugi człon: rus to międzynarodowe oznaczenie Federacji Rosyjskiej. Nazwa marki ma tym samym sugerować produkcję modeli wysocy luksusowych mających korzenie w Rosji.
Pierwszy model - Senat otrzymał oczywiście prezydent Federacji Rosyjskiej. Była to wersja opancerzona z przedłużonym rozstawem osi. Nie tak dawno temu został otwarty pierwszy salon marki, w centrum Moskwy. Na obecną chwilę będzie można tam zakupić model Senat w wersji cywilnej, ze standardowym lub przedłużonym rozstawem osi.
Wersja standardowa posiada 5630 mm długości przy rozstawie osi wynoszącym 3300 mm. Z kolei wersja przedłużona z której korzysta prezydent Rosji ma aż 6630 mm długości oraz rozstaw osi 4300 mm. Pod maską znajduje się silnik V8 konstrukcji rosyjskiego NAMI. W silniku zastosowano dwie turbosprężarki znajdujące się po zewnętrznych stronach bloku, elementy napędowe silnika zostały oparte o łańcuchy w celu przedłużenia jego bezawaryjności. Silnik generuje 600 KM oraz jest w stanie rozpędzić wersję standardową do 100 km/h w czasie 6 sekund, przedłużony opancerzony wariant potrzebuje do tegu już 9 sekund. Początkowo planowane było zamontowanie silnika V12 o pojemności 6,6-litra, lecz pracę cały czas nad nim trwają. Niewykluczone, że pojawi się on w gamie w przyszłości. Wszystko to zostało sprzęgnięte z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów pozbawioną konwertera i dzięki elektronice oraz hamulcom taśmowym jest według konstruktorów wytrzymać moment obrotowy nawet 1000 Nm.
Cena bazowego modelu Senat rozpoczyna się od 18 milionów rubli, jest to równowartość prawie 1,1 mln. zł. W porównaniu z innymi markami - Rolls Royce Phantom nie posiada oficjalnego cennika, lecz istnieje możliwość zamówienia już od pułapu 2 mln. zł. Na Bentley Mulsanne z kolei musimy przyszykować co najmniej 1,5 mln. zł. Oczywiście model Senat nie będzie jedynym w gamie, w przyszłości do oferty ma dołączyć SUV o nazwie Komendant oraz luksusowy minivan Arsenal mogący konkurować z Mercedesem klasy V oraz Toyotą Alphard.
Marka planuje również rozszerzyć swoją sprzedaż na kolejne rynki m.in: w Chinach, Bliskim Wschodzie oraz w Europie (Możliwe, że salon pojawi się w przyszłości w Londynie).

Dołącz do dyskusji