Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Nowa generacja protoplasty gamy RS Q - Audi RS Q3

30 Sep 2019, Newsy
W Europie pojawią się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku - Audi RS Q3 oraz RS Q3 Sportback. Pierwsze samochody z rodziny RS Q. W dużym stopniu bazują na podzespołach z Audi RS3 8V - pięciocylidrowy turbodoładowany silnik o pojemności 2.5-litra oraz mocy 400 KM oraz 480 Nm momentu obrotowego dostępnego już od 1950 obr./min.
Napęd na cztery koła Quattro, 7-stopniowa przekładnia S-tronic, przyspieszenie do pierwszej setki na poziomie 4,5 sekundy - osiągi, którymi nie mógłby się powstydzić Hot Hatch, a tutaj mowa o crossoverze. W RS Q3 odchudzono silnik o 26 kilogramów stosując w większej mierze aluminium, zmniejszając łożysko wału korbowego czy jego drążenie, ponadto zawieszenie ma być niższe względem standardowego modelu o 10 mm.
Standardowe zawieszenie RS Q3 będzie sztywno zestrojone, a w połączeniu z progresywnie działającym układem kierowniczym pokonywanie zakrętów ma odbywać się jak w samochodzie kompaktowym (zmniejszenie przechyłu nadwozia w zakrętach). Opcjonalnie będzie można wyposażyć RS Q3 w zawieszenie RS sport plus z adaptacyjną siłą tłumienia amortyzatorów.
Nowa generacja RS Q3 ma być wyposażone nawet w 21-calowe obręcze kół (jako pierwsze Audi tej wielkości). Taki zabieg był konieczny z powodu również dużego układu hamulcowego - przednie tarcze o średnicy 375 mm czy tylne o średnicy 310 mm. Opcjonalnie będzie możliwe wyposażenie w ceramiczny układ hamulcowy o średnicy 380 mm z przodu (tył bez zmian) z pływającymi zaciskami hamulcowymi.
Jak to w Audi RS, nie mogło również zabraknąć dwóch dużych końcówek układu wydechowego nadające rasowe brzmienie jednostki pięciocylindrowej. Cennik dla modelów RS Q3 nie jest jeszcze znany, lecz możemy przypuszczać, że przyjdzie nam zapłacić powyżej 250 tysięcy złotych.

Dołącz do dyskusji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.