Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Volkswagen Passat GTE z większym zasięgiem na baterii - przejedziemy dodatkowo 20 kilometrów

29 Aug 2019, Newsy
Volkswagen już niedługo rozpocznie elektryfikacyjną rewolucję u siebie w gamie. Nie oznacza to, że marka z Wolfsburga nagle zapomni o swoich modelach hybrydowych, wręcz przeciwnie. Jakiś czas temu model Passat przeszedł kurację odmładzającą, a model GTE otrzymał większą baterię zdolną na przejechanie nawet 20 kilometrów dodatkowo.
Volkswagen Passat GTE otrzyma pojemniejszą baterię o około 31%. Tym samym Passat będzie posiadał baterię o pojemności 13 kWh, któa z kolei pozwoli na przejechanie około 70 kilometrów według normy NEDC na energii elektrycznej. Oznacza to, że względem wersji przed liftingiem zasięg zwiększy się o 20 kilometrów. Natomiast według normy WLTP, która bardziej odzwierciedla rzeczywiste warunki jazdy zasięg wyniesie 56 kilometrów dla wersji sedan, z kolei zasięg 54 kilometrów będzie w stanie przejechać wersja kombi. Dzięki temu podczas jazdy na krótkich odcinkach kierowca będzie w stanie poruszać się w trybie bezemisyjnym z dostępną mocą na poziomie 115 KM.

Zmianie uległy również dostępne tryby jazdy. Wcześniej kierowca mógł wybrać jeden z pięciu różnych trybów, ich liczba została ograniczona tylko do trzech: EV (przejście w tryb bezemisyjnej jazdy na energii elektrycznej), GTE (mamy do dyspozycji wówczas pełną moc układu hybrydowego tj.: 218 KM oraz 400 Nm momentu obrotowego) oraz Hybrid (w którym to komputer za nas decyduje w którym trybie będziemy się poruszać w zależności od aktualnej sytuacji drogowej).
Volkswagen Passat GTE jest już dostępny w sprzedaży. Aktualnie samochód można nabyć w zachodniej europie. W Niemczech na wersje sedan będziemy musieli wydać 44 795 euro (około 164 tys. zł) lub 45 810 euro (około 167 tys. zł) za wersję kombi.

Dołącz do dyskusji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.