Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Volkswagen Passat GTE z większym zasięgiem na baterii - przejedziemy dodatkowo 20 kilometrów

29 Aug 2019, Newsy
Volkswagen już niedługo rozpocznie elektryfikacyjną rewolucję u siebie w gamie. Nie oznacza to, że marka z Wolfsburga nagle zapomni o swoich modelach hybrydowych, wręcz przeciwnie. Jakiś czas temu model Passat przeszedł kurację odmładzającą, a model GTE otrzymał większą baterię zdolną na przejechanie nawet 20 kilometrów dodatkowo.
Volkswagen Passat GTE otrzyma pojemniejszą baterię o około 31%. Tym samym Passat będzie posiadał baterię o pojemności 13 kWh, któa z kolei pozwoli na przejechanie około 70 kilometrów według normy NEDC na energii elektrycznej. Oznacza to, że względem wersji przed liftingiem zasięg zwiększy się o 20 kilometrów. Natomiast według normy WLTP, która bardziej odzwierciedla rzeczywiste warunki jazdy zasięg wyniesie 56 kilometrów dla wersji sedan, z kolei zasięg 54 kilometrów będzie w stanie przejechać wersja kombi. Dzięki temu podczas jazdy na krótkich odcinkach kierowca będzie w stanie poruszać się w trybie bezemisyjnym z dostępną mocą na poziomie 115 KM.

Zmianie uległy również dostępne tryby jazdy. Wcześniej kierowca mógł wybrać jeden z pięciu różnych trybów, ich liczba została ograniczona tylko do trzech: EV (przejście w tryb bezemisyjnej jazdy na energii elektrycznej), GTE (mamy do dyspozycji wówczas pełną moc układu hybrydowego tj.: 218 KM oraz 400 Nm momentu obrotowego) oraz Hybrid (w którym to komputer za nas decyduje w którym trybie będziemy się poruszać w zależności od aktualnej sytuacji drogowej).
Volkswagen Passat GTE jest już dostępny w sprzedaży. Aktualnie samochód można nabyć w zachodniej europie. W Niemczech na wersje sedan będziemy musieli wydać 44 795 euro (około 164 tys. zł) lub 45 810 euro (około 167 tys. zł) za wersję kombi.

Dołącz do dyskusji