Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Nowy Chevrolet Corvette otrzyma wersję ze składanym dachem Convertible

04 Oct 2019, Newsy
Chevrolet zapowiadając nową Corvette nic nie wspominał o wersji Convertible w przyszłości. Nie trzeba było jednak długo czekać, oficjalnie zapowiedziana została wersja kabrio, lecz ze względu na centralnie umieszczony silnik koncepcja musiała ulec zmianie.
Mimo, że nowe Corvette różni się całkowicie od jej poprzedników to nadal możemy tam znaleźć "amerykanium", gdyż tak mógłby się nazywać silnik V8 gdyby był minerałem. 6.2-litrowe V8 generujące 502 KM sprawia, że Corvette jest bliżej do Europejskiej konkurencji niż rodzimej. Nie oznacza to nic złego, taka linia nadwozia jest na prawdę atrakcyjna, i jak na oferowaną cenę w Stanach Zjednoczonych to grzechem nie byłoby jej sprowadzić do Polski.
Dach w nowym Corvette składa się z dwóch sztywnych elementów, które po naciśnięciu odpowiedniego przycisku w kabinie chowają się pod tylną klapą. Cały proces składania dachu odbywa się automatycznie, również podczas jazdy, jedynym warunkiem jest nie przekraczanie 48 km/h. Proces trwa nadzwyczaj krótko widząc jego złożoność, gdyż wystarczy zaledwie 16 sekund.
Wszystko to odbywa się dzięki sześciu silnikom elektrycznym, które są lżejsze niż powszedniej stosowany układ hydrauliczny. Taki zabieg sprawił, że mimo wersji ze składanym dachem nie przybyło jej znacznie wagi - w stosunku do wersji pełnej coupe auto będzie ważyło jedyne 60 kilogramów więcej.

W przypadku bazowej odmiany 1LT dopłata za otwierany dach ma wynosić 7500 dolarów (około 30 tysięcy złotych). Patrząc na cenę końcową wynoszącą 67 495 dolarów (około 270 tysięcy złotych) za samochód sportowy z silnikiem V8, tylnym napędem oraz dwusprzęgłowym automatem, cena jest bardzo atrakcyjna.

Dołącz do dyskusji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.