Zagrożenie ze strony producenta - zniknąć może Audi A5 Sportback

25 Sep 2019, Newsy

Audi nie jest w pełni zadowolone ze sprzedaży poszczególnych modeli. Chodzą pogłoski o kilku znaczących zmianach w gamie modelowej niemieckiego producenta. Chodzą pogłoski, że z gamy modelowej ma wypaść m.in. Audi A5 Sportback.

O przyszłości dwóch konkretnych modeli już wiemy - model TT niedługo zniknie z oferty Audi, ze względu na niszę w której konkuruje. Czy słowo "konkuruje" pasuje tutaj skoro Audi model ten wycofa? Raczej nie, szczególnie, że TT nie spełnia już oczekiwań finansowych pokładanych w tym modelu.

Podobnie może być z supersamochodem od Audi - modelem R8. Tutaj kwestia jest już troszeczkę inna, gdyż gromy z nieba padają na ewentualną zmianę silnikową. Środowisko grzmi, by zostawić wolnossący silnik V10, a z drugiej strony Audi ostrzeliwane jest przez ekologów. Finał nie jest jeszcze znany, jeżeli model zniknie z oferty to prędzej czy później do niej wróci, tyle że w innej formie.

Producent planuje uproszczenie swojej gamy modelowej, głównie tam, gdzie nie przynoszą one stosownych zysków. Po za tym Audi zmienia front walki i niekoniecznie będzie chciało produkować niszowe modele nie zapewniające zysku - kolejny strzał padł na Audi A5 Sportback. Podobny ruch wykonało niedawno BMW, informujące o zakończeniu w przyszłym roku produkcji serii 3 Gran Turismo, która również nie spełniała pokładanych w niej nadziei.

Producenci samochodów klasy premium zaczynają powoli odchodzić od modeli zapełniających nisze, które dodatkowo nie spełniają oczekiwań finansowych. Jak widać - klasa premium ma zamiar stawiać na jakość produkowanych pojazdów, niż idąć w wielkość gamy modelowej oraz ilość produkowanych modeli.

Polecamy

Dołącz do dyskusji

Motostacja.pl
ul. Longinusa Podbipięty 29
31-980 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751442339
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2020 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.