Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Zagrożenie ze strony producenta - zniknąć może Audi A5 Sportback

25 Sep 2019, Newsy
Audi nie jest w pełni zadowolone ze sprzedaży poszczególnych modeli. Chodzą pogłoski o kilku znaczących zmianach w gamie modelowej niemieckiego producenta. Chodzą pogłoski, że z gamy modelowej ma wypaść m.in. Audi A5 Sportback.
O przyszłości dwóch konkretnych modeli już wiemy - model TT niedługo zniknie z oferty Audi, ze względu na niszę w której konkuruje. Czy słowo "konkuruje" pasuje tutaj skoro Audi model ten wycofa? Raczej nie, szczególnie, że TT nie spełnia już oczekiwań finansowych pokładanych w tym modelu.
Podobnie może być z supersamochodem od Audi - modelem R8. Tutaj kwestia jest już troszeczkę inna, gdyż gromy z nieba padają na ewentualną zmianę silnikową. Środowisko grzmi, by zostawić wolnossący silnik V10, a z drugiej strony Audi ostrzeliwane jest przez ekologów. Finał nie jest jeszcze znany, jeżeli model zniknie z oferty to prędzej czy później do niej wróci, tyle że w innej formie.
Producent planuje uproszczenie swojej gamy modelowej, głównie tam, gdzie nie przynoszą one stosownych zysków. Po za tym Audi zmienia front walki i niekoniecznie będzie chciało produkować niszowe modele nie zapewniające zysku - kolejny strzał padł na Audi A5 Sportback. Podobny ruch wykonało niedawno BMW, informujące o zakończeniu w przyszłym roku produkcji serii 3 Gran Turismo, która również nie spełniała pokładanych w niej nadziei.

Dołącz do dyskusji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.