Pióra wycieraczek - jakie są rodzaje i jak prawidłowo dobrać?

23 Feb 2020, Porady

W okresie zimowym częste opady deszczu, śniegu czy zalegające na drodze błoto utrudniają Nam jazdę, krótsze dni również tego nie poprawiają. Oczyszczona przednia szyba to nie tylko lepsza widoczność, ale również i poprawia bezpieczeństwo. Jak zatem prawidłowo dobrać do Naszego samochodu wycieraczki i jaki rodzaj wybrać?

Jeżeli wycieraczki zostawiają już po sobie smugi - to są pierwsze oznaki zużycia pióra wycieraczki. Dla dobrej widoczności warto na czas je wymieniać, ponieważ jeżeli będą mocno wyeksploatowane - zaczną Nam wręcz utrudniać poprzez rozmazywanie brudu na szybie, co na pewno ograniczy widoczność. Pióra mogą również wydawać piszczące dźwięki, czy nawet oderwać się od szyby w czasie pracy. Wyrobione pióra wycieraczek mogą również powodować rysowanie szyby czołowej.

Na co zwracać uwagę przy doborze wycieraczek?

Podstawowym parametrem na który musimy zwrócić uwagę jest ich długość. By prawidłowo dobrać wycieraczki musielibyśmy znać ich wymiary. Można to zrobić poprzez zmierzenie wysłużonych piór wycieraczek, lub poprzez sprawdzenie w katalogu producenta. Należy zwrócić uwagę na to, że nie zawsze wymiary wycieraczek mogą być takie same.

Polecamy

Jeżeli zamontujemy zbyt długie pióra wycieraczek - będą one mogły się obcierać o siebie, zbyt krótkie natomiast zostawią nieoczyszczone fragmenty przedniej szyby. Ważne jest również sprawdzenie mocowania wycieraczki do ramienia - wielu producentów dodaje do wycieraczek adaptery, które pozwolą na montaż na różnego rodzaju ramionach.

Jaki rodzaj wycieraczki wybrać?

Aktualnie pióra wycieraczek można podzielić na trzy rodzaje:

Jak przedłużyć żywotność wycieraczek?

W przypadku pokrytej lodem przedniej szyby - nie należy przecierać jej wycieraczkami, to drastycznie może skrócić ich żywotność. By mieć pewność dłuższej żywotności, w przypadku niskich temperatur na zewnątrz warto zakładać tzw. osłonkę na przednią szybę wykonaną z materiału, to również pomoże w szybszym przygotowaniu samochodu do jazdy w przypadku oszronionych szyb samochodu.

Polecamy

By mieć pewność, że wycieraczki posłużą długo, należy nie wybierać produktów niskiej jakości. Produkty niskiej jakości nie są należycie wykonane i mogą szybciej się zużywać. Niezależnie od rodzaju piór, prawidłowo dobrana wycieraczka i przede wszystkim - nowa, będzie lepsza od zużytej.

Dołącz do dyskusji

Motostacja sp z o.o.
ul. Christo Botewa 6A
30-798 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2022 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.