Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Pióra wycieraczek - jakie są rodzaje i jak prawidłowo dobrać?

23 Feb 2020, Porady
W okresie zimowym częste opady deszczu, śniegu czy zalegające na drodze błoto utrudniają Nam jazdę, krótsze dni również tego nie poprawiają. Oczyszczona przednia szyba to nie tylko lepsza widoczność, ale również i poprawia bezpieczeństwo. Jak zatem prawidłowo dobrać do Naszego samochodu wycieraczki i jaki rodzaj wybrać?

Jeżeli wycieraczki zostawiają już po sobie smugi - to są pierwsze oznaki zużycia pióra wycieraczki. Dla dobrej widoczności warto na czas je wymieniać, ponieważ jeżeli będą mocno wyeksploatowane - zaczną Nam wręcz utrudniać poprzez rozmazywanie brudu na szybie, co na pewno ograniczy widoczność. Pióra mogą również wydawać piszczące dźwięki, czy nawet oderwać się od szyby w czasie pracy. Wyrobione pióra wycieraczek mogą również powodować rysowanie szyby czołowej.
Jeżeli zamontujemy zbyt długie pióra wycieraczek - będą one mogły się obcierać o siebie, zbyt krótkie natomiast zostawią nieoczyszczone fragmenty przedniej szyby. Ważne jest również sprawdzenie mocowania wycieraczki do ramienia - wielu producentów dodaje do wycieraczek adaptery, które pozwolą na montaż na różnego rodzaju ramionach.

Jaki rodzaj wycieraczki wybrać?

Aktualnie pióra wycieraczek można podzielić na trzy rodzaje:
  • Szkieletowe - Klasyczne wycieraczki o metalowej, szkieletowej konstrukcji. Tanie w zakupie, można w nich bez problemu wymienić gumę pióra wycieraczki. Podatne na uszkodzenia mechaniczne, ze względu ma metalową konstrukcje są podatne na korozję.
  • Płaskie - Wycieraczki o aerodynamicznym kształcie. Średnia półka cenowa, bardzo dobrze przylegają do szyby przy dużych prędkościach, wycieraczki o większej żywotności względem szkieletowych.
  • Hybrydowe - Wycieraczki płaskie o dodatkowych załamaniach. Wyższa półka cenowa, zapewniają bardzo dobrą widoczność, ich żywotność jest większa względem płaskich, bardzo dobrze przylegają do szyby przy dużych prędkościach.
By mieć pewność, że wycieraczki posłużą długo, należy nie wybierać produktów niskiej jakości. Produkty niskiej jakości nie są należycie wykonane i mogą szybciej się zużywać. Niezależnie od rodzaju piór, prawidłowo dobrana wycieraczka i przede wszystkim - nowa, będzie lepsza od zużytej.

Dołącz do dyskusji