Opiłki metalu w paliwie - nie lekceważ tego problemu!

09 Feb 2020, Porady

Pojawiające się w paliwie opiłki metalu mogą zwiastować poważne problemy, które mogą się przerodzić w niemałe koszta. Ten problem bardzo często pojawia się w silnikach wysokoprężnych, z czego może wynikać ten problem i z czym musimy się liczyć?

Skąd biorą się opiłki metalu w paliwie?

Silniki wysokoprężne wyposażone w układ Common Rail (CR) są najczęściej narażone na występowanie opiłków metalu w paliwie. Opiłki metalu w paliwie pochodzą najczęściej z pompy wysokiego ciśnienia tego układu, i ten element może być bardzo drogi w naprawie.

Polecamy

Objawy uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia

Uszkodzenie pompy wysokiego ciśnienia może charakteryzować się przede wszystkim szarpaniem silnika, spadkiem mocy, nierówną pracą silnika, utrudnionym rozruchem czy zwiększonym dymieniem z rury wydechowej. Eliminacja problemu może być bardzo kosztowna - jeżeli uszkodzeniu ulegnie sama pompa, może ona kosztować nawet kilka tysięcy złotych, najlepszym wyjściem może być wówczas regeneracja, która może kosztować nawet 1/3 ceny nowej części.

W przypadku uszkodzenia wtryskiwaczy koszt będzie zależny od ilości uszkodzonych wtryskiwaczy Common Rail. Pojedynczy wtryskiwacz może kosztować od około tysiąca złotych do nawet trzech tysięcy. Oprócz wtrysków uszkodzeniu może ulec listwa wtryskowa Common Rail, której koszt będzie oscylował w okolicy tysiąca złotych. Oprócz tego może dojść do wymiany pompy niskiego ciśnienia - maksymalnie do tysiąca złotych, ale również będzie wymagane przeczyszczenie układu paliwowego z opiłków metalu.

Opiłki w metalu = poważny problem

Nie należy ignorować tego typu problemu. Ze względu na uszkodzenia poszczególnych elementów koszty naprawy mogą być zróżnicowane i oscylować dość wysoko. Jeżeli będzie możliwe zidentyfikowanie problemu - należy bezzwłocznie udać się do profesjonalnego warsztatu w celu naprawy. Im wcześniej wykryjemy ten problem, tym mniejsze będą uszkodzenia, a co za tym idzie - mniejsze koszty naprawy.

Polecamy

Dołącz do dyskusji

Motostacja sp z o.o.
ul. Christo Botewa 6A
30-798 Kraków
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
NIP: 6751728550, REGON: 385964455, KRS: 000839275
Email
SMS
535005443
Infolinia
12 333 73 93
© 2010-2022 Motostacja.com
części samochodowe akcesoria i oleje online - kraków
Wszystkie prawa zastrzeżone.