Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

APC - uniwersalny środek czyszczący do zadań specjalnych

13 Feb 2020, Porady
Czy istnieje jakiś uniwersalny środek czyszczący, który może służyć praktycznie do czyszczenia wszystkiego? Okazuje się, że tak - jest nim tak zwany środek APC. W jakich sytuacjach warto z niego skorzystać?
Produkty typu APC All Purpose Cleaner zyskują popularność przede wszystkim ze względu na uniwersalność. Dzięki temu uzyskujemy możliwość stosowania tego środka do wszystkich powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oczywiście wiąże się to z koniecznością takiego dobrania czynników aktywnych, by zapewnić bezpieczeństwo dla powierzchni czyszczącej.

Środku typu APC charakteryzują się również wysoką skutecznością działania, większość środków tego typu występuje w formie koncentratu przez co można z łatwością go wykorzystywać do własnych potrzeb. Siła działania preparatu zależy od rozcieńczenia płynu z wodą.

Kiedy warto używać APC?

Dobrej jakości płyn APC powinien umożliwić aplikację na powierzchnię każdego typu. Najczęściej jednak wykorzystuje się je w miejscach narażonych na silne zabrudzenia. Tego typu preparaty można stosować przy odplamianiu tapicerki, czyszczeniu grodzi silnika, usuwaniu pozostałości po owadach czy inne, równie ciężkie zabrudzenia do wyczyszczenia. W przypadku mniejszego rozcieńczenia wodą można go stosować przy czyszczeniu plastików we wnętrzu pojazdu. Może się jednak zdarzyć, że niektórzy producenci mogą nadużywać pojęcia APC i używać przy produktach, które nie są do tego przeznaczone.

Jak używać APC?

Przed rozpoczęciem czyszczenia należy odpowiednio rozcieńczyć koncentrat. By odpowiednio rozcieńczyć środek, należy kierować się wskazówkami producenta, które znajdują się przeważnie na etykiecie produktu. Po dobraniu odpowiednich proporcji można środek nanieść na zabrudzoną powierzchnię, do czyszczenia należy stosować miękką ściereczkę lub rozpylacz. By efekt był zadowalający, należy odczekać określony przez producenta czas, po czym spłukać preparat wodą. Nie można dopuścić do całkowitego wyschnięcia płynu czyszczącego APC na powierzchni. Nie należy również stosować tego typu produktów na rozgrzane elementy.

Dołącz do dyskusji