Wsparcie techniczne: [email protected]
Infolinia: 123337393
Czynne: pon-pt. 10-18
Koszyk {{ state.cart.count }}
WYBIERZ {{ state.selectedVendor.name }} {{ state.selectedModel.name }} {{ state.selectedType.name }}

Wybierz swój samochód

Wybierz inny samochód

Ostatnio wybierany samochód:
lub Marka
{{ state.selectedVendor.name }}
Model
{{ state.selectedModel.name }}
Typ
{{ state.selectedType.name }}
SZUKAJ {{ state.vinError }}
Wybierz samochód i przeglądaj ofertę
Dostępny jest alternatywny katalog z numerami OE i ilustracjami producenta.

Pojawi się nowy znak - ma lepiej informować o odcinkowym pomiarze prędkości

01 Aug 2019, Zmiany prawne
Projekt współtworzony przez ministerstwo infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji przeszedł przez proces uzgodnień i konsultacji publicznych. Już niedługo na polskich drogach pojawi się nowy znak informujący o rozpoczęciu i zakończeniu odcinkowego pomiaru prędkości. Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.
Projekt zakłada wprowadzenie dwóch nowych oznaczeń: D-51a oznaczające rozpoczęcie "automatycznego odcinkowego pomiaru średniej prędkości" oraz D-51b określający zakończenie pomiaru. Znak rozpoczynający pomiar ma wyszczególniać w lewym dolnym rogu informację o dopuszczalnej prędkości na mierzonym odcinku. Nowe oznaczenia mają zastąpić znaki obecnie stosowane, który w niewystarczający sposób informowały o rozpoczęciu i zakończeniu pomiaru prędkości na danym odcinku. Wielu kierowców widząc aktualnie oznakowane odcinkowe pomiary prędkości, gdzie został zastosowany znak D-51 (z dodatkowym oznaczeniem informującym o długości pomiaru) jedzie o wiele wolniej niż wskazują na to przepisy powodując przy tym dodatkowe utrudnienia.

Obecnie w Polsce działa 20 takich stref pomiarowych, w planach jest zakup dodatkowych 39 urządzeń, które mają być wykorzystane właśnie do odcinkowych pomiarów prędkości. Rozporządzenie jest już gotowe, zostało również zaakceptowane przez Rządowe Centrum Legislacji. W przypadku podpisania rozporządzenia przez ministra, wejdzie ono w życie w ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia. Dodatkowe urządzenia pomiarowe mają być oznaczone już nowymi znakami drogowymi.

Dołącz do dyskusji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.